DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA YouNotUs i Zak Abel w ?Midnight Lover 😯👍 zakamuflowali sampla

YouNotUs i Zak Abel w ?Midnight Lover 😯👍 zakamuflowali sampla

od lewej: YouNotUs i Zak Abel (fot. UNiversal Music)

YouNotUs to kreatywni producenci, o czym nie raz się przekonaliśmy, ale tym razem zsamplowali … sampla i go zakamuflowali. W przyrodzie nic się nie da ukryć i nasze ucho to wychwyciło co się dzieje w “Midnight lover”.

 

O tym, że w ?Midnight Lover? samplują właściwie nikt nie pisze. Pewnie dlatego, że nikt o tym nie informuje. Czy kojarzycie mega (2004) hit “The Weekend” – Michela Gray’a? Jedni tak, drudzy – nie, ale o tym niżej. Okazuje się jednak, że YouNotUs, podobnie jak sam Gray, zsamplowali coś znacznie starszego… ale po kolei… “po nitce do kłębka”.

2024

 

W ?Midnight Lover? YouNotUs właściwie zrobili to samo co 20 lat wcześniej Michael Gray (czytaj niżej). Wyciągnęli krótki fragment i go zalupowali. Stworzli do tego nowoczesny aranż , a wokal nagrał Brytyjczyk Zak Abel.

Jak mówią YouNotUs:

  • “Odkąd pierwszy raz spotkaliśmy Zaka podczas sesji songwriterskiej pięć lat temu, bardzo chcieliśmy mieć jego głos w jednej z naszych produkcji…. Kiedy spotkaliśmy się ponownie w Londynie, by napisać wspólnie piosenkę, wiedzieliśmy, że musi być energetyczna, ale jednocześnie pokazać jego uduchowiony głos. Cieszymy się, że udało nam się to osiągnąć i jesteśmy ogromnie podekscytowani tym, że ta współpraca wreszcie doszła do skutku…”

O nich

Niemiecki duet YouNotUs (Tobias Philipssen i Gregor Sahm) powstał w 2015 roku. Znacie ich doskonale, bo zrobili takie hity jak ?Supergirl?, ?Narcotic?. Pisaliśmy o nich wielokrotnie.

Zak Abel już w 2014 r. cieszył się pierwszym singlem notowanym w Top 20 listy singli w Wielkiej Brytanii. Artysta połączył wówczas siły z Gorgon City w ich przebojowym ?Inmissable?. Od tego czasu artysta osiągał sukcesy nie tylko jako wokalista, ale także wzięty songwriter, który współpracował z takimi artystami jak Kygo, Avicii, R3hab.

Latem ubiegłego roku Abel wystąpił na koronacji króla Karola III. W tym samym roku artysta wydał także drugi album zatytułowany ?Love Over Fear?.

2004

Dwadzieścia lat wcześniej niejaki Michael Gray , na bazie krótkiego loopa (sampla), stworzył “The weekend”.

To był prawdziwy hit w całej Europie, także u nas na parkietach.

1984

Cofamy się do tego roku. To wtedy wokalista, z USA, George Kerr i jego koledzy nagrali ten utwór. Musicie się uważnie wsłuchać, aby wyłapać tego sampla.

Nagranie, praktycznie nieznane u nas, ale sampel spopularyzowany przez przebój “The Weekend.

 

 

 

Exit mobile version