O nas - co my właściwie robimy?

DJ Promotion to firma działająca od lat w branży muzycznej, niejako w cieniu, bo pracująca na sukces swoich partnerów. Naszymi głównymi partnerami są praktycznie wszystkie polskie firmy fonograficzne działające w sferze muzyki pop. Zaopatrujemy ponad tysiąc DJ'ów z całej Polski w materiał promocyjny do legalnego odtwarzania w klubach, dyskotekach, pubach i różnego rodzaju eventach. Tak więc spektrum muzycznym jakim się zajmujemy nie obejmuje tylko muzyki typowo klubowej, ale szeroko rozumianą muzyke do tańca od muzyki EDM po disco/dance. DJ kurs, djpromo i dj licencja to główne sprawy, którymi zajmuje się DJ Promotion.

DJ'e otrzymując od nas materiał muzyczny składają raporty, na podstawie których publikujemy nasze zestawienia popularności nagrań czyli Charty. Na naszej stronie znajdziecie część z nich. DJ Top 50 publikowana jest jako oficjalna lista Polish Dance Chart przez Związek Producentów Audio-Video.

Współpracujemy także z organizacjami zbiorowego zarządzania takimi jak ZPAV i ZAiKS.
Mamy także wieku partnerów zagranicą, których muzykę promujemy na polskim rynku.

To długoletnie doświadczenie w branży muzycznej pozwoliło nam na skutecznym wykorzystywaniu naszego atutu w zakresie consultingu związanego z działalnością w branży muzycznej.

Początki DJ Promotion sięgają 1990 roku,kiedy powstała w Warszawie, przy ul. Kasprowicza 18a , firma fonograficzna "Lion Records" (m.in. składanki italo- disco), zajmująca sie także sprzedażą płyt dla dj-ów, wówczas jeszcze siedmiocalowych, a nie jak dziś 12 calowych. Jej założycielem był Piotr Gryglewicz – do chwili obecnej – Szef DJ Promotion. Z początkiem lat 90-tych zaczęliśmy sprzedawać maxi-single CD.

W 1995 roku "Lion Records" zmieniło nazwę na „DJ Promotion” ,rezygnując z rynkowej działalności fonograficznej , na rzecz działalności dla DJ-ów czyli sprowadzania singli CD i winylowych. Uruchomiono wówczas sklep „12 Cali” na ulicy Kaniowskiej, także w Warszawie. W tym czasie , posiadając już sporą bazę danych o DJ-ach, rozpoczęliśmy wydawanie płyt CD promo „CD Pool” , która jest kontynuowana do dziś. Również w tym okresie , przez około trzy lata byliśmy polskim reprezentantem „Disco Mix Clubu” (DMC) , organizując Mistrzostwa Polski DJ-ów . Dwa razy reprezentanci Polski uczestniczyli w Mistrzostwach Świata , pod patronatem DJ Promotion i DMC Poland.
W 1995 roku DJ Promotion zorganizowało pierwsze szkolenie/kurs dla dj-ów . W 1999 roku sklep „12 Cali” przeniósł się na ulicę Waryńskiego (Rondo Jazdy Polskiej) , do przejścia podziemnego.

Od 2004 roku działamy przy ulicy Koszykowej 49a . Klientami naszego sklepu (byli lub są) jest praktycznie cała czołówka polskich DJ-ów. Możemy wymienic m.in. Adamusa, Angelo Mike, Matusha, Matysa i Marca Van Lindena, Hazela, Druma, Lavy’ego, Omena ... Zaopatrują się u nas także dj-e z Niemiec, Włoch, Skandynawii, Rosji, Ukrainy i nawet Albanii.

Nowe czasy i nowe technologie postawiły przed nami nowe wyzwania.
Do czerwca 2010 działalność nasza prowadzona była dwutorowo : Sklep i label o nazwie „12 Cali” i "12 Cali Records" oraz dj-klub-zrzeszenie DJ Promotion. Obecnie uruchomiliśmy jako pierwsi w Polsce profesjonalną i co ważne w pełni legalną platformę www.digitaldj.pl , dzięki której DJ'e w Polsce mogą otrzymać muzykę szybko i w ogromnej ilości remiksów, bardzo często nie osiągalnych nawet z tzw. nieautoryzowanych źródeł w internecie.

W marcu 2011 uruchomiliśmy jeden z najbardziej zaawansowanych systemów internetowych na Świecie w zakresie monitoringu nagrań w klubach i radiach.
W kwietniu 2012 roku wdrożyliśmy pierwszy w Polsce system online umożliwiający składanie sprawozdań do ZAiKS przez kluby.

Realizacja kolejnych planów w toku ..., bo w Polsce jest co robić, aby nadgonić Europę.

Chcesz zostać DJ-em? Sprawdź naszą ofertę kursów

Kurs jest przeznaczony dla osób o różnym poziomie , zarówno dla tych , które mają mały kontakt z pracą DJ-a lub w ogóle nie miały styczności z dyskoteką od tzw. kuchni . Założeniem kursu nie jest "wbicie" do głowy uczestnika kursu maksymalnej ilości wiedzy , a jedynie właściwe ukierunkowanie do samokształcenia , bowiem tylko dzięki własnej pracy i samozaparciu można zostać Disc Jockey-em. Pamiętaj dj kurs, dj licencja i djpromo to trzy sprawy, w których DJ Promotion może ci pomóc!

Innym aspektem kursu jest możliwość poznania wielu nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach , a także prezenterów , bowiem przy okazji każdego takiego kursu , spotyka się na nim wielu współpracowników zrzeszonych w DJ Promotion. W trakcie kursu będą odbywać się dyskoteki , podczas których będzie okazja zobaczyć jak grają najlepsi dj-e.zgłoś udział czytaj więcej

Nasi partnerzy

Zobacz naszą lokalizację
Szanowni Państwo,
w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.