DJ Raport blog
Home PREMIERY Oryginalne pomysły, ciekawe inspiracje i remiksy👌Zobacz naszą selekcję tygodnia.

Oryginalne pomysły, ciekawe inspiracje i remiksy👌Zobacz naszą selekcję tygodnia.

Wybierając najciekawsze premiery muzyki House szukamy mniej znanych producentów i wersji oryginalnych. Tym razem nagniemy nieco te zasady, bo pojawią się dodatkowo znani twórcy i remiksy.

 

 

Dajmy szansę tym mniej znanym, dlatego rozpocznijmy od duetu RSCL & WILL K, którzy mają swoją receptę na dobry house. To taki, który może się podobać u nas. Jednak ci bardziej znani jak np. Jonas Blue, Felix Jaehn, Joel Corry czy Majestic wykonali tym razem znakomitą robotę, ale remiksując. Dlatego wyjątkowo umieszczamy ich na końcu.

Nie tylko muzyka, ale i wokal

I jeszcze jeden przykład nieznanych u nas artystów. To “All I wanna” , który dotarł do nas z także raczej nieznanego labela [Gemstone Records]. To ciekawy przykład muzycznego kolażu różnych brzmień EDM. Tanecznie i energetycznie, ciekawa “wykrętka” i ten świetny wokal. 👍👍 Niestety nie wiadomo czyj?!

RSCL to producent z Holandii. Nazywa się Franklin van Beek. Byż może kojarzycie go z utworów z bardziej znanymi kolegami tj. Mr. Belt & Wezol. Zremiksował też utwór dla Hardwella. Drugi producent to zupełnie nieznany, bo debiutant – WILL K.

 

Francuski producent Stephan M wyprodukował bardzo oryginalnie kawałek pt.”The Power” [Sunbeats Digital], który tytułem nawiązuje do słynnego klasyka Snap.

Jednak muzycznie można by to uznać za inspirację, bo producent wkłada tu sporo swojego pomysłu i słychać, że improwizuje muzycznie.

 

Trochę już u nas znani DJ’e z USA czyli DJ Susan i NOVODOR powracają, teraz w duecie, z kawałkiem “Not Going Back” [Helix Records]. Ten drugi ma już na swoim koncie produkcję utworu ?Rush?, dla Troye Sivan.

Bardzo skoczny kawałek , z wartym docenienia wokalem niejakiej Anabel Englund, którą  uznano za najlepszą artystkę taneczną roku 2023 w radiu “iHeart”.

 

Ariana Grande to wokalistka sceny Pop, ale jej ostatni przebój “Yes, and?” [Universal Music] jest wyjątkowo taneczny i do tego suportowany paczką remiksów pierwszoligowych producentów.

To Jonas Blue, Felix Jeahn i The Blessed Madonna. To klasyka Piano house połączona z nowoczesnym brzmieniem EDM.

 

“Nikes” pewnie znacie, bo pojawił się prawie rok temu. Dziś utwór Rona Caroll’a i Joela Corry nazywa się “Nikes on” [Musical Freedom]. Dlaczego tak? Bo przemiksował go DJ Majestic. Pamiętacie go, bo “wymiótł” z “Rasputinem“. Było to w 2019 roku.

Słowo “przemiksował”, albo nawet “zrekonstruował” jest tu lepsze, bo producent zrobił coś nietypowego. Zaaranżował utwór w stylu brzmienia, od którego wzięła się muzyka House.

Czasy pierwszej połowy dekady ’80. To m.in. taki klasyk jak “Jack to the sound of the underground“. Zobaczcie jak tu chodzi bas!

 

 

Exit mobile version