DJ Raport blog
Home PREMIERY Różne odcienie muzyki Trance 2024😲😲Ciekawe premiery gatunku

Różne odcienie muzyki Trance 2024😲😲Ciekawe premiery gatunku

Przybywa nam coraz więcej elektronicznych brzmień na bazie tego co już kiedyś było.  Tydzień temu pisaliśmy o “140 BPM”, o “Klubb house” (u nas “Manieczki”), a dziś różne odcienie muzyki Trance. Ten gatunek coraz częściej “puka” do mainstreemu.

 

 

Tiesto i Armin Van Buuren to producenci najczęściej kojarzeni z Trance Music, ale pierwszym utworem – takim protoplastą gatunku – był BBE i utwór “Seven Days & One week“. Było to w dekadzie ’90. Dziś te brzmienia wracają , a jednym z dowodów na to niech będzie konkretny fakt. Otóż, zabierają się za niego nie tylko producenci młodej generacji – jak Maurice Lessing , ale także też ci topowi jak Alle Farben czy Jonas Blue. Pisaliśmy też o duecie MEDUZA.

Energetycznie

Alle Farben to profesjonalista najwyższej klasy. Dla nieco wyprodukowanie trance’owego kawałka nie jest pewnie wielkim wyzwaniem. Zresztą już wcześniej “wchodził” w ten gatunek. Ten najnowszy pt.  “Dreams” [Spinnin Records] ma ładna melodię, wokal i przede wszystkim dramaturgię. Ten ostatni element właśnie wyróżnia tego producenta.

Wspomaga go jego kolega z Niemiec – Maurice Lessing (patrz niżej) , a wokalnie niejaka Emma Wells.

 

“Too far” [Warner Music] także nawiązuje do najlepszych lat tzw. Uplifting trance, choć tu pomieszany jest z elementami House.

Niemiecki duet DJ-ów i producentów RELOVA tworzą Maurice Lessing i Antonino Pitasi. Na scenie muzycznej pojawili się w 2022 roku i ? oprócz własnych utworów ? zasłynęli umiejętnościami remiksowania. Ich remiks ?Enjoy The Silence? suportowali np. Davida Guettę, Diplo czy Robina Schulza.

 

Jess Bays & Jem Cooke – In Your Arms (Extended Mix) by Good Company Records

Być może to ten utwór czyli “In Your Arms” [Good Company] przekona was do muzyki Trance. Klimatyczne i oryginalnie wykreowane dźwięki mogą robić wrażenie.

Jessica Bays aka Jess Bays to DJ’ane i producentka z UK. Może być wam znana z remiksów dla takich artystów jak Marshmello, Farruko, Becky Hill, Topic. ?In Your Arms? powstał we współpracy z wokalistą Jem’em Cooke.

ten gatunek z pewnością docenia obecnie sam Jonas Blue. Oto remiks jego najnowszego utworu.

W stylu vocal trance przygotował go Wave Wave.

Nie tylko energetycznie

Wśród nowości widzimy coś takiego.

Ayko to pewnie Włoch, bo nazywa się Francesco Dogliani. Stworzył , razem z zupełnie nieznanym SignalNotFound kawałek “Change” [Langhewood Records] , który miesza klimaty Deep house i Trance. Jest melodia, jest klimat i jest bardzo lekki beat. TRezba przyznać, że lepiej się nawet tego słucha niż tańczy.

 

Oto jeszcze jeden przykład bardzo lekkiego utworu, ale jest ich całkiem sporo.

Joël Vels aka JLV to znany nam producent z Holandii, bo jego utwory docierają do nas od 2017 roku. Tworzył już różne gatunki EDM, a nawet Pop. W “What it is” [Hexagon / Something Good] “wszedł” bardzo delikatnie muzycznie w bardzo przyjemny, chwilami chill-out’owy, klimat Trance.

 

Reasumując, bardzo prawdopodobne, te lżejsze brzmienia (trendu) Trance Music, wkrótce trafią do Mainstreemu. Na przykład, w postaci nowych utworów różnych światowej sławy artystów Pop Music.

 

 

Exit mobile version