DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI Meduza, Moguai, Zack Martino… Czy Trance już wkracza do mainstreemu?

Meduza, Moguai, Zack Martino… Czy Trance już wkracza do mainstreemu?

To już kolejny tydzień kiedy piszemy częściej o muzyce Trance niż House. To reakcja na znaczny wzrost produkcji takiego, a nie innego gatunku muzycznego. A tu zaskakuje nas MEDUZA…

 

Jeśli czujecie już pewnego rodzaju przesyt tym co się pojawia w premierach, koniecznie posłuchajcie tajemniczego “Dola re Dola”, barwnego muzycznie “Collide” i “Tell me who…” czy charyzmatycznego wokalu w  ?New Day?.

Re-orientacja

Od pewnego czasu, ale ostatnio coraz częściej, obserwujemy zmianę orientacji muzycznej producentów. Część z nich poszła tropem TikToka, a inni zbliżają się lub wręcz korzystają z zalet elektronicznego brzmienia Trance, które powstało w dekadzie ’90. Tu zwykle obserwujemy tzw. pierwszą ligę producencką. Takim najświeższym przykładem jest włoska formacja, która zmiotła nasze parkiety kawałkiem “Lose Control”, ale i innymi.

Zwróćcie uwagę, ze tutaj producenci nie “pędzą” już w tempie powyżej 140 BPM. 🙂🙂

Luca De GregorioMattia Vitale i Simone Giani czyli włoska formacja MEDUZA poszli odważnie w kierunku futurystyczno-trance-house’owego brzmienia. Ciekawy patent z tym “Dola re Dola” [Universal Music], co według mojego ustalenia pochodzi z… języka … chorwackiego.

Ależ skąd! Dalsze dochodzenie pokazało, że trop wiedzie do Indii. “Dola re Dola” to tytuł muzycznego motywu ze ścieżki dźwiękowej indyjskiego filmu pt.”Devdas”, z 2002 roku.

Varun Jain to Hindus, który działa w bollywodzkim show biznesie.

 

Niemiecki producent Andre Tegeler aka MOGUAI zaczynał na fali “Love Parade”, bo jeszcze w latach 90-tych. Czyli muzyki Electro. Jego “You know Y” i “The Rock” to klasyki gatunku.

Jego nowy kawałek pt. ?New Day? [Punx Records] (126 BPM) to urzekająca współpraca z amerykańską DJane – Norą Van Elken, nowojorskim producentem DJ Lohrasp Kansara. No i jeszcze wokalista – to utalentowany Norman Alexander.

Jego niezwykły głos płynnie przeplata się z melodiami, dostarczając przejmujące teksty, a do tego pewien nieokreślony rodzaj emicji, w samej muzyce.

Warto “rzucić uchem” na drugą wersję – Bright Light remix.

 

“Collide” [Armada Music] to już typowo trance’owe tempo (132 BPM) i aranż. Przyjemna melodia, miły wokal i jest energetycznie – malowniczo – muzycznie. To właśnie dzięki takim utworom muzyka Trance może wrócić na salony czyli nawet do radia.

Zack Martino to doskonale znany fanom EDM (od lat) producent z USA. U nas znamy go ze sporej liczby kawałków, ale te najlepiej przyjęte w Polsce, to remiksy, dla Armin van Buurena i Loud Luxury.

W “Collide” producenta wspomaga wokalistka, także z USA, Notelle.

 

Od kilku tygodni dostajemy już promo od specjalizującego się w tym gatunku i na pewno renomowanego (od wielu lat) labela “Enhanced Recordings”.  Powstał bowiem w 2007 roku.

Bardzo dobrze ilustruje ich profil to jeden z nowszych tytułów “Tell me who you are” (125 BPM). Jest melodia, styl i przyjazne brzmienie.

Całość stworzyli producenci Morgin Madison (USA), Ryan Lucian (Australia) i wokalistka Jas.

I tak, dla kontrastu, jeszcze jeden przykładowy, bardzo malowniczy kawałek z sublabela “Enhanced/Colorize”.

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version