bob sinclar set

58 odcinek podcastu “After Weekend” jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze – gościnnie miksuje legendarny Bob Sinclar; po drugie – zajmie on całe 60 minut. Dlatego, tym razem, nie usłyszycie naszej selekcji premier tygodnia.

 

Ten słynny DJ i producent z Francji zaliczany jest do czołówki wszechczasów w branży klubowej, szczególnie tej związanej z muzyką house. Ostatnio przypomniał o sobie remiksem swojego hitu “World, hold on”, który otwiera > Bob Sinclar dj set.

 

Fisher rework został bardzo dobrze przyjęty na razie na polskich parkietach, bo obecnie jest już w top 10 na Polish dance chart.

Posłuchajcie koniecznie Bob Sinclar seta, bo to przyjemność dla ucha słuchacza, a dla początkującego DJ’a – solidna lekcja poglądowa dj mixingu. To punkt obowiązkowy dla uczestników naszych kursów szkoleniowych.

Dla tych co nie znają sylwetki tego producenta kilka słów o Nim.

O nim

Naprawdę nazywa się Christophe Le Friant. Drugie imię tego pseudonimu scenicznego SINCLAR jest wymawiane ?Sinclair?. Podobnie jak brytyjska marka komputerowa/inżynierska nazwana na cześć Sir Clive’a Sinclaira). Często jest tak błędnie napisane w wydaniach i publikacjach BS.

Natomiast imię BOB otrzymał z francuskiego filmu szpiegowskiego (?Le Magnifique? w reżyserii Philippe’a de Broca) . Jako pierwszy przyjął, do pewnego stopnia, postawę przedstawianą przez bohatera filmu.

W 1998 roku zadebiutował albumem “Paradise” co wywołało burzę kontrowersji. Utwór Thomasa Bangaltera ?Gym Tonic?, który znalazł się na albumie bez zgody Bangaltera. Spowodował problemy prawne, gdyż wykorzystał nielegalnie sampla Jane Fondy .
Jednak w 2000 roku drugie dzieło Sinclara ?Champs Élysées? potwierdziło swój sukces hitami takimi jak ?I Feel For You? i ?Darlin’?.

od 1998 roku jest szefem niezależnej wytwórni Yellow Productions. Wydawał sporo oryginalnej muzyki House, często opartej na afrykańskich motywach.

W 2006 roku wydał album “Western dream”, która zawiera sporo jego największych hitów. Między innymi “World hold on”, “Love generation” czy “Give A Lil’ Love”.

I tak długo można by o nim pisać, nawet całą książkę…

 

Bob Sinclar dj set – zawartość

-Bob Sinclar – World Hold On (FISHER Remix) (Yellow Productions)
-Dennis Ferrer – Hey Hey (Stone Van Brooken Edit) (White)
-Bob Sinclar & A-Trak – Deep Inside Of Me (Defected)
-KOCHAM – Marchinhas De Carnaval (Promo)
-Kyle Walker – Them Drums (Club Sweat)
-Bob Sinclar & Nyv – Borderline (Dario D’Attis Remix) (Yellow Productions)
-Dubdogz, Mark Ursa – Ultra Flava (Spinnin’)
-Thick Dick – Welcome To The Jungle (Andrea Oliva Remix) (Sondos)
-Tom Enzy & Rion S – Bang Bang (Toolroom)
-Hollaphonic – Boomye (Techne)
-Doctum – Whip (UMG)
-DJ YUKI x The Melody Men – Don’t Let It Stop (Armada Music)
-Walker & Royce – No Drama feat. Sophiegrophy (Club Sweat)
-The Cube Guys – Drunk (Tech-quila Mix) (Cube Recordings)