DJ Promotion
Strona główna PREMIERY Calabria – jest nowa wersja! Poznaj historię klasyka.

Calabria – jest nowa wersja! Poznaj historię klasyka.

Kto nie lubi „Destination Calabria”? Nikt? Zgadza się! Gruby hicior znów powraca w odświeżeniu, nieco innym niż wcześniej. Ale poznajcie pełną historię tego utworu; od „Calabria”, przez „Destination Calabria”, po „Calabria”.

 

Historia tego utworu jest bardzo zawiła, bo „ktoś wziął coś…” Prześledziliśmy to. Macie okazje się zapoznać z tym niżej. Zaczynamy jednak od najświeższej wersji DMNDS „Calabria”.

 

DMNDS to duet producentów. Jeden pochodzi z Brazylii, drugi to Włoch. O reszcie czyli Fallen Roses & Lujavo i Nito Onna – niewiele wiadomo

Producenci piszą, że oparli się na jeszcze innej wersji-coverze, w styly reggaeton, który był wydany w 2007 roku przez Enur feat. Natajsa & MIMS.

 

Ta naj

Ale dla nas najlepsza jest „Destination Calabria ” – utwór włoskiego producenta Alexa Gaudino z wokalem Crystal Waters . Jest to pierwszy singiel z jego debiutanckiego albumu „My Destination” .

 

 

Alex zrobił po prostu tzw. mashup , biorąc instrumental z wcześniejszego utworu Rune  pt. „Calabria” (2003) i wokal z utworu „Destination Unknown” (2006). Teraz został wyprodukowany przez duet producentów Maurizio Nari i Ronnie Milani (Nari & Milani).  Po prostu dopasowali oni saksofonowy riff z „Calabrii” do wokalu Crystal Waters.
Finalna wersja została wydana dokładnie 4 grudnia 2006 roku jako 12-calowy singiel przez włoską wytwórnię Rise Records, a jako singiel na CD 19 marca 2007 roku przez brytyjską wytwórnię Data Records .
Utwór odniósł również sukces w kilku innych krajach, w tym w Australii, Belgii, Francji, Irlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Był też popularny w polskich klubach.

Oryginał

Ale „ Calabria ” to kawałek duńskiego DJ-a/producenta Rune RK (Reilly Kölsch), z 2003 roku. Oto on.

 

Utwór został zremiksowany lub jako cover w wielu innych wersjach przez różnych artystów, takich jak Drunkenmunky , Dirty Laundry i Kaner w 2004 roku, przez Criminal Vibes w 2013 roku oraz przez Firebeatz i Jaques Le Noir w 2014 roku.
W wszystko dzięki krainie w południowych Włoszech, która nazywa się Kalabria…
Zobacz inna wersję DJ Vartan & Techcrasher
Exit mobile version