CASTLE Alle Farben, HUGEL i FAST BOY 👌 jest kreatywnie i przebojowo

castle alle farben, hugel fast
od lewej: Alle Farben i HUGEL (fot. Warner Music)

Alle Farben HUGEL, francuski DJ i producent, połączyli siły z berlińskim duetem FAST BOY. Efektem kooperacji jest przebojowy numer “Castle”. Ale przebojowy na swój sposób. Próbujemy ustalić co tym razem wykręcili ci kreatywni producenci.

 

Dwóch mega znanych i lubianych producentów i dwóch nam nieznanych. Niby nic nowego, ale jednak. Wykręcili kreatywną sztukę w postaci utworu “Castle”. Oto on.

Kiedy do wspólnej roboty zabiera się dwóch takich kreatywnych fachowców to musi być coś z tego. I rzeczywiście jest coś innego niż większość obecnie serwowanych nam tanecznych premier. Mogli zrobić szablonowo, ale w tym przypadku panowie przede wszystkim postawili na kreatywność.

W “Castle” mamy brzmienie, którego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Powiedział bym, że weszli w taki lajtowy trance-house. Sporo tu energii w tle, głośnie hi haty, a nawet lekka pompka.

Alle Farben nie byłby jednak sobą gdyby nie wykręcił przebojowego lajtmotywu na wokalu, choć nie mamy pewności kto tu pisał tekst.  Słychać jakieś ” Mamama ma mamma…” co powoduje, że zamiast klubowego kawałka mamy takie wydaje się dedykowany do mainstreemu. I na tym polega ich świetna robota w “Castle”.

Wideo

Towarzyszący “Castle” oficjalny teledysk to kontynuacja historii z poprzedniego klipu Alle Farben “Alright”. Szalona impreza na Majorce kończy się, gdy gang kosmitów wyciąga z lodówki tajemnicze urządzenie i naciska czerwony guzik. Teraz widzimy Alle Farben budzącego się w ogródku.
Szybko zdaje sobie sprawę, że wszystko dookoła – ludzie i rzeczy – zostało zatrzymane, zamrożone w bezruchu, a na niebie widać UFO. Na szczęście HUGEL też jest w ogródku. Po obudzeniu kolegi, przechadzają się po luksusowej posiadłości, podziwiając sceny niczym ze stopklatki.

O Alle Farben

On nie miał większych problemów by wymyślić noworoczne postanowienie – utrzymać wysoki poziom z 2021. W ubiegłym roku wydał bowiem swój pierwszy singiel dla Warner Music pt. “Alright” (feat. KIDDO), który dotarł na najwyższą pozycję niemieckiego zestawienia najpopularniejszych utworów radiowych oraz na 11. pozycję w aplikacji Shazam w Niemczech i Austrii.
Później był także remiks piosenki “Overpass Graffiti” Eda Sheerana, a także nominacja do największych radiowych nagród w Niemczech w kategorii Najlepszy taneczny wykonawca. Wisienką na torcie było zaproszenie w roli oficjalnego DJ-a na sylwestrową imprezę przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Mówi:
– Chociaż zarówno ja, jak i Hugel tworzymy muzykę elektroniczną, nasza twórczość bardzo się różni. W “Castle” połączyliśmy nasze unikatowe style i stworzyliśmy coś pięknego. Od dawna chciałem nagrać utwór z HUGEL. W końcu spotkaliśmy się w studiu we Frankfurcie i kiedy usłyszeliśmy demo FAST BOY, wiedzieliśmy, że to jest to.
Pełen emocji tekst FAST BOY opowiada o nieudanej próbie zbudowania domu dla dwóch serc – to co miało być idealnym miejscem dla dwojga kochanków, teraz jest więzieniem dla jednej osoby.

O HUGEL

Mający na koncie złote i platynowe certyfikaty producent zdobył rozgłos za sprawą swego przełomowego singla “I Believe I’m Fine”, który zrealizował we współpracy z Robinem Schulzem w 2017 roku. Obecnie, francuski DJ i producent zgromadził oszałamiające 820 milionów streamów na wszystkich platformach i przyciąga miesięcznie 5,3 miliona słuchaczy na Spotify.
Sukces zawdzięcza takim hitom jak “WTF“, “I Believe I’m Fine” czy remiksowi “Bella Ciao” (oficjalny niemiecki przebój lata 2018). HUGEL to jednak nie tylko twórca radiowych przebojów, lecz także zapalony miłośnik house’u. Tworzył oficjalne remiksy dla takich gwiazd jak Charlie Puth, J Balvin, Topic czy Sigala.

O FAST BOY

To projekt rezydujących w Berlinie artystów, a przy okazji braci. Lucas i Felix to utalentowani autorzy piosenek, wokaliści, producenci i multiinstrumentaliści. Na koncie mają już współpracę z Alokiem i Davidem Puentezem oraz blisko 2 miliony słuchaczy miesięcznie na Spotify. Nad ich piosenkami pracują m.in. Martin Jensen, Alesso i Imanbek.