CO Z NAMI BĘDZIE 👌 Dawid Kwiatkowski znów na taneczną nutę

co z nami będzie dawid kwiatkowski

Jego utwór “Proste” stał się szlagierem nie jednej okolicznościowej imprezy, bo świetnie poszedł w kierunku klimatu retro, a dokładnie twista. Dziś mamy kolejny utwór w tanecznym klimacie. Nazywa się “Co z nami będzie”.

 

Dawid Kwiatkowski poważnie konkuruje z innym Dawidem (Podsiadło) o palmę pierwszeństwa w kategorii najpopularniejszych wokalistów polskiej muzyki pop. Jego konkurent wydał także w tych dniach premierowy utwór, ale poszedł on bardziej w warstwę słowną (pod radio) niż taneczną. “Co z nami będzie” ma zdecydowanie więcej tanecznego feelingu, dlatego polecamy go waszej uwadze..

 

 

Utwór “Proste” bardzo się spodobał nie tylko w radio, ale też na naszych parkietach. Całkiem mu bliski rytmicznie, choć nieco inny, jest ten nowy „Co z nami będzie”. Ma dość tradycyjny vintage’owy klimat, ale jest on uzupełniony niewielka dawką nowoczesnego aranżu.

Jak mówi:

  • “W tym utworze wcielam się w kogoś z chorobliwą zazdrością, w kogoś, kto regularnie nadpisuje rzeczywistość i kogoś, kto powoli nie może poradzić sobie ze swoją zaborczością. To krótka opowieść o mnie sprzed lat, gdy chciałem mieć wszystko i wszystkich tylko dla siebie, na wyłączność”.

Album

Utwór jest ostatnim promującym album „Dawid Kwiatkowski”, a paradoksalnie, powstał jako jeden z pierwszych podczas prac nad materiałem. Przed utworem „Co z nami będzie” z płyty „Dawid Kwiatkowski” ukazały się cztery niesamowite single, które pokazały, że artysta wrócił po dłuższej przerwie odmieniony i pełen świeżej inwencji twórczej. „Idziesz ze mną”, „Nieważne” oraz „Bez Ciebie” i ten dla nas NAJ – „Proste” – to one promowały album.

„Bez Ciebie” zdobył status podwójnej platyny i z tym utworem Dawid Kwiatkowski zdobył Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie. „Proste” znalazło się na pierwszym miejscu najczęściej granych utworów w rozgłośniach radiowych. Utwory mają ponad 40 milionów odsłuchań w serwisie Spotify a klipy zostały ponad obejrzane 50 milionów razy!

 

https://www.instagram.com/tv/CfHkKN5ocFR/?utm_source=ig_web_copy_link