DJ Promotion
Strona główna PREMIERY KERNKRAFT 400 (a better day) 👌 Topic sampluje klasyka electro

KERNKRAFT 400 (a better day) 👌 Topic sampluje klasyka electro

Niemiecka muzyka klubowa ma kilka ponadczasowych hitów. Należy do nich bardzo charakterystyczny „Kernkraft 400”, który dziś przyjął podtytuł „A better day”. Ale jego historia jest znacznie ciekawsza niż się wydaje. O tym wszystkim przeczytaj niżej.

 

Nie dawno mieliśmy okazję poznać odświeżenie klasyka Da Hool i Paula Van Dyka,  a wcześniej ATB. Dziś mamy już kolejnego. To „Kernkraft 400” z repertuaru jeszcze innego niemieckiego producenta Zombie Nation.

 

Co tym razem zrobił Tobias Topić? Możecie to sami ocenić słuchając poniższego oryginału, który wcale nie jest … oryginałem. W skrócie. Producent zsamplował tylko charakterystyczny motyw główny i dopisał do niego dodatkowo własną melodię, a A7S zapewne dopisał tekst.

Mówią:

Topic:
– Jestem szczęśliwy, że znowu mogłem współpracować z Alexem. W studiu wszystko wychodzi nam naturalnie i bez komplikacji. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich lat bardzo się zaprzyjaźniliśmy. Gdy po raz pierwszy spotkaliśmy się w sprawie „A Better Day”, chcieliśmy odnieść się do pandemii i tego, że po złych dniach przyjdą te lepsze i już możemy ich wyczekiwać. Teraz ten przekaz jest jeszcze ważniejszy, gdy dzieje się wojna. Być może utwór dostarczy nadziei, której tak bardzo wszyscy teraz potrzebują.
A7S dodaje:
– Tobi i ja pracujemy razem coraz częściej, a pomysł na utwór narodził się w Dubaju, gdzie oboje teraz mieszkamy. Od razu czuliśmy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Zawsze uwielbialiśmy melodię z „Kernkraft 400”. Proces był bardzo szybki i zdecydowaliśmy się, że zostawiamy zwrotkę, przed-refren i refren dokładnie w takim kształcie, w jakim zmaterializował się w trakcie naszych rozmów. Świetnie jest móc znów wydać coś razem, tym bardziej, że oboje się mocno zaprzyjaźniliśmy w trakcie naszej muzycznej drogi.
Topic jest bardzo aktywny jako DJ.

Wcale nieprosta historia „Kernkraft 400”

„ Kernkraft 400 ” ( po angielsku : Nuclear Energy 400) to kawałek stworzony przez niemieckiego producenta techno Zombie Nation. Naprawdę nazywa się Florian Senfter, ale używał kilku innych pseudonimów.

Wydany w 1999 r., w lutym 2000 r. osiągnął 22 miejsce w Niemczech , a kilka miesięcy później stał się hitem pierwszej dziesiątki w Holandii i Belgii.
We wrześniu singiel zadebiutował i zajął drugie miejsce na UK Singles Chart , pozostając tam przez dwa tygodnie . Otrzymał „złoty certyfikat” od brytyjskiego przemysłu fonograficznego (BPI) za sprzedaż co najmniej 400 000 egzemplarzy.
I jeszcze ciekawostka. Utwór jest powszechnie używany jako hymn sportowy na stadionach sportowych. Takich jak futbol amerykański, futbol amerykański , baseball , koszykówka i hokej. I to na całym świecie.

Na koniec najlepsze

„Kernkraft 400” jest remiksem ścieżki dźwiękowej do gry Commodore 64 z 1984 roku, autorstwa niejakiego Davida Whittakera. Jej tytuł to „Star Dust”. Początkowo została stworzona przy użyciu chipa SID. Florian Senfter aka Zombie Nation zapłacił nieujawnioną sumę Davidowi Whittakerowi za wykorzystanie motywu.
Exit mobile version