Marvel Riot feel the melody ManyFew & Tough Love, Low Blow & MAEDM, Zsak

Kolejny raz przedstawiamy wam premiery wyraźnie nawiązujące do czasów energetycznego oldschool. Oto Marvel Riot, ManyFew & Tough Love, Low Blow & MAEDM i Zsak.

 

Niektórzy jeszcze pamiętają te czasy kiedy muzyka “klubb” czy “hard house” (nazwa zależna od kraju) królowały na naszych parkietach. A u nas po prostu “pompki” w określonym brzmieniu. Dziś wracają do nich producenci, którzy działali wtedy – tu to tajemniczy u nas Marvel Riot – i ci młodszej generacji, jak choćby znani u nas ManyFew czy Zsak.

3,2,1,0… zaczynamy!

Pod szyldem londyńskiego duetu Marvel Riot działa dwóch bardzo doświadczonych producentów. Jon Pearn tworzył klasyki house w Full Intention, a Panos Liassi w swegho czasu znanej formacji Supafly.

Nic więc dziwnego, że obaj panowie doskonale czują klimat oldschool i słynnego “Klubb house”. W ?Feel The Melody? [Spinnin Records] słychać zaraźliwą motyw fortepianu i hipnotyzujący kobiecy wokal, który zajmuje centralne miejsce. Całość bardzo energetyczna.

 

Szwedzki duet Carl Jacob Andersson i David Victor Andersson czyli ManyFew przyzwyczaili nas do typowej muzyki vocal house. Tymczasem w swoim  najnowszym kawałku “Dance (with the groove)” [Spinnin Records] mieszają różne stare brzmienia i podkręcają tempo do 129 BPM. Słychać nawet wstawki acid.

Tough Love to znany nam od 2015 roku producent z Wlk.Brytanii, ale jego kawałki jakoś się u nas jeszcze nie przebiły. Może teraz?

 

Zaczyna się od klasycznie bujającego house, ale im dalej w “Connection” [Hexhibition/Hexagon] tym bardziej oldschoolowo. Przede wszystkim charakterystyczny sampel wokalny, a w środku energetyczna break-beatowa fraza i sporo progresji.

To pierwszy utwór producentów Low Blow i MAEDM u nas.

 

Węgierski producent Zsak od dawna gości na naszych łamach. Tym razem nawiązuje do klubowych  brzmień dekady ’90, a nie disco czyli ’70. ?Turn Off The Lights? [HouseU Records] to bardzo nostalgiczne odniesienie do brytyjskiego house music. Znakomity “zadziorny” wokal niczym w legendarnym Black Box.

Zsak od 2017 roku jest producentem projektu Earth n Days, a także założycielem labeli HouseU i There Was Jack. Jego utwory gościły w renomowanych wytwórniach, takich jak Armada, Toolroom Records, Hed Kandi czy Kontor, a we własnych wytwórniach regularnie wydaje single.