Riton x Heldens Turn me on

Poznaj historię hitu z lat 70-tych, który został przerobiony prawie 20 lat później z dodaniem rapu, a teraz został odświeżony w klimacie House. Mowa o przeboju „Stayin’ Alive” Bee Gees odkurzonym na współczesną nutę przez duet producentów Richard Grey & Lissat. Drugim oryginałem jest Yazoo ponownie wracające e odświeżeniu Riton & Oliver Heldens.

 

 

 

 

 

Riton & Oliver Heldens wykorzystują motyw z utworu z lat 80-tych. To już ostatnio druga przeróbka tego utworu.

Całkiem niedawno przedstawialiśmy przeróbkę Madison Mars opartą na motywie klasyka „Don’t go” Yazoo z 1982 roku. I oto mamy jeszcze jedno podejście do tego właśnie utworu, firmowane przez Ministry of Sound. Brytyjczyk Riton (Henry Smithson) znany nam jest z kilku singli. Ten najbardziej znany to „Deeper” Riton x MNEK x House Gospel Choir. Oliver Heldens – podobnie do innych producentów najwyższego formatu – produkuje ile może.

 


Richard Grey niezmordowanie robi przeróbki w Tactical Records, od czasu do czasu ze swoim kolegą Lissat’em. Historia utworu „Stayin’ alive” ma swoje początki pod koniec dekady lat 70-tych. Piszemy o tym niżej. Ta przeróbka dotyczy jednak utworu, który powstał w 1995 roku, nagrany przez brytyjską formację N’Trance. Zobaczcie niżej tą wersję. Oprócz nowoczesnego, jak na połowę lat 90-tych, brzmienia dodano jeszcze partie rapowane, których nie było wcześniej w oryginale.

W wersji ad. 2019 mamy własnie opracowanie house tej właśnie wersji, z rapem. Stąd tytuł „Stayin’ alive 95”.

 

„Stayin’ Alive” to piosenka pochodząca z filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Autorami jej są bracia Barry, Robin i Maurice Gibb. Przy tworzeniu jej uczestniczył także Albhy Galuten, producent zespołu Bee Gees, oraz Karl Richardson. Singiel z utworem ukazał się 13 grudnia 1977 roku.

Oto oryginał.

 

 

Zobacz inne STARE na NOWO