sunny past present bobby hebb

Utwór “Sunny” znany jest głównie z powodu wykonania grupy Boney M. Ma jednak dużo bogatszą historię. Jest okazja by ją poznać, bo właśnie pojawiła się nowa wersja Past Present aka Bodybangers. Odkrywamy także tajemnicę popularności tej piosenki, która trwa po dziś dzień.

 

 

 

Gdy rzucimy tytuł “Sunny” odpowiedź jest natychmiastowa: Boney M. Ale to nie ta legendarna grupa z Karaibów wyśpiewała na hit ta piosenkę. Zrobił  to niejaki Bobby Hebb, a potem wielu innych wykonawców. Najnowsza wersją jest produkcja projektu Past Present, pod którym ukrywa się bardzo dobrze znana nam niemiecka formacja Bodybangers, która można powiedzieć specjalizuje się z odświeżeniach.

Oto Sunny” ad 2020.

 

To teraźniejszość, ale cała historia zaczęła się 57 lat temu. ?Sunny? to soulowa piosenka jazzowa napisana przez czarnoskórego artystę, który nazywa się Bobby Hebb. Napisał ją w 1963 roku. Statystyki mówią, że jest to jedna z najczęściej wykonywanych i nagrywanych piosenek popularnych, z setkami wydanych wersji. Według organizacji BMI utwór na 25. miejsce w ?100 najlepszych utworach stulecia?. Jest również znana z pierwszego wiersza, który brzmi tak: ?Słonecznie, wczoraj moje życie było wypełnione deszczem….”.

 

Utwór błyskawicznie stał się popularny w stanach, a nagrała go m.in. słynna Cher, w 1966 roku. Dziesięć lat później, na fali sukcesu Disco, powstała ?Sunny ’76? – już dyskotekowa wersja, którą zaśpiewał również Bobby Hebb.

 

I dopiero wtedy zajęła się tym ta grupa.

Historia w show biznesie  nie pierwszy raz bywa przewrotna, bo przynajmniej w Europie, mało kto pamięta “Sunny” w wykonaniu jej autora. Na parkietach tanecznych leci … Boney M.

Odkryjmy teraz tajemnicę, dlaczego ten utwór stał się popularny kiedyś i jest nim do dziś? Naszym zdaniem tajemnica nie tkwi tylko w melodii, ale w jednym z wersów. który zaznaczyliśmy na czerwono, niżej. Wie o tym każdy DJ.

Sunny

….., yesterday my life was filled with rain.
…., you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My Sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, I love you.

….., thank you for the sunshine bouquet.
….., thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now I feel ten feet tall.
Sunny one so true, I love you.

….., thank you for the truth you let me see.
…., thank you for the facts from A to Z.
My life was torn like a wind-blown sand,
And the rock was formed when you held my hand.
Sunny one so true, I love you…..