DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA TOLERANCJA👌DJ Refresh ambitnie odświeża niezwykły pierwowzór

TOLERANCJA👌DJ Refresh ambitnie odświeża niezwykły pierwowzór

Tym razem ten polski producent specjalizujący się z odświeżeniach tym razem idzie ambitniej. DJ Refresh wziął na warsztat klasyka poezji śpiewanej, co jest trudnym zadaniem. Zresztą sam producent tłumaczy, jak do tego doszło.

 

Niekonwencjonalny utwór wymaga niekonwencjonalnego pomysłu. Czy DJ Refresh sprostał zadaniu odświeżając piosenkę z zupełnie przeciwnej (do tanecznej) muzycznej półki, jaką jest ?Tolerancja?. Oceńcie sami, porównajcie z oryginałem.

 

 

“Refresh” czyli odświeżenie, ale tym razem niebanalnie i na pewno ambitnie. Btyły już takie stare przeboje jak np. ?Teraz już wiem? (ONA), ?Every Breath You Take? (The Police),  ?Bang Bang? (Nancy Sinatra) oraz ten najlepiej przyjęty ?Nic nie może wiecznie trwac??.

Po ponad 30–tu latach ?Tolerancja? brzmi na miarę obecnych czasów. Piotr – aka DJ Refresh – Zalasiński podszedł do kultowej piosenki z pietyzmem. Przede wszystkim zadbał o żywe instrumentarium, co jest obecnie rzadkością przy odświeżaniu przebojów sprzed lat. Pewnie niewiele osób to doceni, ale finalnie przełożyło się to lajtowe brzmienie vocal house.

Na gitarach zagrał Filip Kuczak, na instrumentach perkusyjnych zaś Michał Miczos Drums. Do tego rozbudowane i dopracowane chórki (Karol Chachurski, Marcin Staszek, Monika Hetmańska, Monika Szostak) oraz męski wokal. To Kris Kubis, o którym niewiele wiemy, poza tym, ze startował kiedyś w “The voice of Poand”. Nie wypada nawet porównywać z oryginałem, ale wydaje się, że takiej tanecznej konwencji.

Refresh komentuje:

Wzięcie na warsztat ?Tolerancji? od ikony jaką jest Stanisław Sojka stanowiło nie lada wyzwanie. Przesłanie jakie niesie ze sobą ten utwór jest ponadczasowe. Życzę nam wszystkim wrażliwości, empatii, otwarcia na problemy innych ludzi i ludzkiej tolerancji. Jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało się nam uzyskać. Po raz pierwszy do produkcji mojego utworu zaprosiłem, aż tylu muzyków i wokalistów. Wszyscy spisali się znakomicie i myślę, że to doskonale słychać w nagraniu.

 

Legendarny oryginał

Na początku 1991 nagrał go Stanisław Sojka. Jego dokładny tytuł to ?Tolerancja (na miły Bóg)?.

Powstał z okazji koncertu ?Tolerancja? na rzecz chorych na AIDS, zorganizowany w lutym 1991 w Warszawie.

 

 

 

Exit mobile version