DJ Raport zaprasza do lektury. Znajdziesz tu nasze rekomendacje na temat muzycznych premier

Walker Racing League – Alan Walker

Norweski mega producent Alan Walker wydaje dziś EP-kę czyli taki mini album i jak już wiemy zmienia styl, który nam się bardziej podoba. Co zawiera „Walker Racing League” ?

 

Producent imał się już właściwie wszystkich stylów, byle by sprostać przynajmniej w przybliżeniu sukcesowi “Faded”. To był Future Pop. Teraz ku naszemu miłemu zaskoczeniu zainteresował się muzyką House, choć nie zapomniał o brzmieniu Future. Dowodem jest ostatni utwór “Finish Lines”. A efekt ten fascynacji czy po prostu zainteresowania przedstawił na mini albumie “Walker Racing League”.

Właściwie większość utworów znamy. Z tych zainteresowanie DJ’ów wzbudził “Sweet Dreams“, z Imanbekiem. Ale okazuje się, że Alan poszedł jeszcze dalej w House Music.

O tym utworze pisaliśmy już. Natomiast pewnego rodzaju finałem publikowanych od początku 2021 roku utworów jest „Running Out of Roses” z udziałem piosenkarza Jamie Millera, którego singiel „Here’s Your Perfect” zgromadził właśnie 250 milionów streamów.

 

Jak widać ten utwór utrzymany jest w bardzo tanecznej stylistyce dance-pop-house.

Jamie opowiada o współpracy:

  • „Gdy Alan i jego zespół przysłali mi fragment «Running Out of Roses», wiedziałem, że będzie to największy moment w mojej muzycznej karierze! Podziwiam Alana, odkąd byłem dorastającym w Cardiff nastolatkiem. Moje życie całkowicie odmieniło się dzięki jego wierze we mnie i w ten utwór. Jestem dumny, że mogę dołączyć do teamu; nie mogę się doczekać, aż świat doświadczy tego niesamowitego singla!”.

    Sam Alan Walker mówi

  • „Jestem podekscytowany wydawaniem mojej pierwszej EP-ki z udziałem wielu wspaniałych artystów i przyjaciół. «Walker Racing League» to jeden z długo oczekiwanych projektów, ponieważ zawsze bardzo interesowałem się samochodami. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszą nowy utwór «Running Out of Roses» z niezwykle utalentowanym Jamiem Millerem, którego głos idealnie współgrał z piosenką”.Reasumując, można mieć pewien niedosyt, że Alan Walker mający na swoim koncie ponad 130 milionów obserwujących i 50 miliardów streamów nie przygotował czegoś obszerniejszego, a tylko wydawnictwo jakby zamykające roczny etap jego działalności. Pewnie nie ostatni. Dziś już wiemy, że właśnie wydał swój kolejny utwór “Paradise”.

„Walker Racing League” – zawartość

1. Jump Start – Alan Walker (Intro)
2. Running Out of Roses – Alan Walker, Jamie Miller
3. Don’t You Hold Me Down – Alan Walker, Georgia KU
4. Sweet Dreams – Alan Walker & Imanbek
5. Space Melody (Edward Artemyev) – Alan Walker & VIZE
6. Finish Lines – Alan Walker (Outro)

 

Exit mobile version