W ubiegłym roku odbyło się coś na wzór mistrzostw DJ’ów eventowych, tyle tylko, że startowało tam bardzo mało osób. Sam poziom, w opinii oglądających, pozostawiał wiele do życzenia. W marcu 2022 odbędzie się pierwsza edycja Master DJ Event. Czy teraz będzie tak samo czyli jak zwykle?
DJ eventowy – to wokół tego najlepiej kręci się w naszej branży. Nie bez winy jest pandemia, ale powiedzmy sobie szczerze: na różnego rodzaju eventach okolicznościowych DJ wychodzi najlepiej. Dlatego też dobrym pomysłem wydaje się organizacja zawodów o nazwie Master DJ event 2022 w podtytule Mistrzostwa Polski Dj`ów Eventowych.
Kiedy i gdzie?
Odbędą się 15 marca 2022 roku, w miejscowości Zelów, w woj. Łódzkim, a więc prawie dokładnie w środku naszego kraju. Będzie ona powiązana ze szkoleniem o nazwie VIP DJ Kurs 2022. Od jakiegoś czasu organizuje go fundacja DJS4DJS. W porównaniu, na przykład do kursu DJ Promotion, ten jest bardziej rozbudowany, bo dotyczy dodatkowo konferansjerki oraz produkcji muzyki. Dość obszernie, jest możliwość wyboru.
Gdzie się zarejestrować?
Tutaj na stronie warsztatów (formularz startowy na samym dole) i tu od razu uwaga. Uczestnicy warsztatów nie musza dokonywać opłaty startowej, natomiast osoby nie biorące udział w warsztatach, powinny dokonać wpłaty darowizny w wysokości 100 zł na rzecz Fundacji DJS4DJS. Szczegóły w regulaminie Master DJ event 2022.
Zasady rywalizacji w Master DJ event 2022
Uczestnicy konkursu zobowiązują się do zaprezentowania 15 minutowego, autorskiego programu artystycznego. W programie występu artystycznego każdego z uczestników konkursu powinny znaleźć się co najmniej następujące elementy:
a. układ choreograficzny, animacja, zabawa integracyjna lub konkurs dla publiczności przy muzyce
b. konferansjerka.
Dopuszcza się wykorzystanie przez uczestników rekwizytów scenicznych i narzędzi animacyjnych.
Ocenie jury podlegać będzie w szczególności:
a. unikatowość prezentowanych rozwiązań,
b. dobór muzyki i sposób jej prezentacji przez uczestników,
c. strój uczestników i ewentualne przebrania,
d. zastosowane rekwizyty lub narzędzia animacyjne,
e. kontakt z publicznością,
f. innowacyjność,
g. dykcja i umiejętność pracy z mikrofonem.
h. ogólne wrażenie i odbiór prezentowanego programu.
5. Jury nie ocenia:
a. zaawansowanych, technicznych aspektów prezentacji muzyki (scratch, samplery itp.),
b. zastosowania i wykorzystania oświetlenia oraz efektów scenicznych (lasery, pirotechnika itp.)
Co do nagród, organizatorzy nie chcą ich ujawniać, ale na pewno zwycięzcy mogą liczyć na promocję, a to w tej chwili cenna sprawa w naszych czasach i branży.
Pozostaje pytanie: czy będzie jak zwykle? Wiele wskazuje, że nie, co można wywnioskować po już zauważalnym zainteresowaniu uczestników.
Dodajmy, że w tym samym miejscu odbędzie się dwa dni później finał Master DJ Battle 2022 i rzecz, którą powinien zaliczyć każdy szanujący się człowiek w tej branży – Targi techniki scenicznej.