bad habits ed sheeran 681 360 dj raport

Ed Sheeran – jedna z największych światowych gwiazd muzyki pop – oficjalnie powraca z nowym utworem “Bad Habits”. I co nas bardzo cieszy w bardzo tanecznym stylu. A na potrzeby wideo klipu artysta zmienił swój wizerunek bardzo drastycznie.

 

 

W tym roku mija 10 lat od kiedy znamy Ed Sheeran‘a. Nie wiadomo czy to było jakimś powodem do powrotu, akurat teraz. Faktem jednak jest, że ten amerykański wokalista, po sukcesie “Shape of You” zmienił klimat swoich utworów na bardziej spokojne. Dlatego pewnie nie tylko nas ucieszy ” Bad Habits “. Utworowi towarzyszy imponujący teledysk wyreżyserowany przez kultowego Dave’a Meyersa.

Jak widać piosenka jest w bardzo lekkiej stylistyce Pop Dance, ale z odrobiną House. Prosta melodia, nietuzinkowy (charakterystyczny wokal) i ten oryginalny klip wideo bardzo dobrze korespondują ze sobą.

Sheeran to artysta niekonformistyczny, a wydany właśnie singiel tylko potwierdza, że jeszcze wiele razy nas zaskoczy prezentując nowe wymiary swojej sztuki. Utwór zawdzięcza swoje szybkie tempo i wakacyjne brzmienie Edowi oraz jego wieloletnim współpracownikom: Johnny’emu McDaid (?Shape of You?) oraz FRED (No.6 Collaborations Project).

Najpopularniejsze utwory w polskich stacjach radiowych w 2017 roku - Ed Sheeran nr 1
Ed Sheeran (fot.Warner Music)

W towarzyszącym singlowi klipie, którego  autorem jest Dave Meyers (Billie Eilish, Kendrick Lamar) – widzimy Eda w zupełnie nowej, “wampirzej” odsłonie. Przepełniony czarnym humorem teledysk jest metaforą “złych nawyków”. Obserwujemy, jak wampirze alter-ego artysty spędza szaloną noc w towarzystwie innych upiorów i powraca do swojej normalnej formy dopiero o świcie.

Ed Sheeran mówi o nowym singlu i klipie.

  • “To zawsze niesamowite uczucie, gdy wydajesz nowy singiel. Chciałem, żeby klip do “Bad Habits” był osadzony w nierzeczywistym świecie, dlatego postawiłem na wampiry. Kręcenie teledysku i przeistoczenie się w moje alter ego było mega frajdą. Jedyne co mi się średnio podobało, to sceny kręcone na dużych wysokościach – tutaj frajda była dużo mniejsza”

“Bad Habits” to pierwszy oficjalny singiel Eda od wydania albumu “No.6 Collaborations Project” (#1 na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii). Nagrywając ten poboczny projekt, Sheeran połączył siły ze swoimi ulubionymi artystami, m. in. z Cardi B, Bruno Marsem, Camillą Cabello, Eminemem, Travisem Scottem, czy Justinem Bieberem.

Obecnie Ed Sheeran pracuje nad nowym albumem. Przy okazji, zobacz mash up z tym utworem.