jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Ed Sheeran znokautował internet

Ed Sheeran znokautował internet

Tego wokalistę każdy DJ pamięta przede wszystkim dzięki utworowi “Photograph”  w remiksie Felixa Jaehna. Informowaliśmy na  naszych łamach, że jest najlepiej odsłuchiwanym artystą na Spotify. Po przerwie właśnie wraca z czymś nowym.

Najnowszy teledysk Eda Sheerana zrealizowany do piosenki „Shape Of You” bije rekordy popularności. W niespełna 24 godziny klip obejrzano w serwisie YouTube ponad 10 milionów razy. Piosenka zapowiada wyczekiwaną płytę artysty i wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z największych premier 2017 roku. Album „÷” („divide”) ukaże się 3 marca. W teledysku „Shape Of You” widzimy zakochanego Ed Sheerana, który niczym Rocky przygotowuje się do walki życia. Klip wyreżyserował Jason Koenig.

„Shape Of You” odniósł ogromny sukces na świecie w serwisach streamingowych oraz na listach przebojów. Napisali go Ed, Johnny McDaid i Steve Mac. Utwór jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu Sheeran zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców. W Polsce piosenka w błyskawicznym tempie otrzymała status złotego singla. Piosenka „Shape Of You” wraz z drugą ujawnioną przez Anglika singlową kompozycją „Castle On The Hill”,  pobiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify. Obie zapowiadają wyczekiwaną płytę wokalisty „÷” („divide”). Album ukaże się na rynku 3 marca.

 

– „÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca – mówił Ed.

dee jay
Ed Sheeran

Za produkcję albumu odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka „Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny’ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Ma potencjał stadionowego hitu.

Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary. Płyta „÷” dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

na górze