Life Speaks To Me, basshunter

To już nie ten Basshunter co kiedyś, ale… wreszcie proponuje coś co może bardziej zainteresuje Was. „Life Speaks To Me”  nie ma tyle energii co wielkie hity tego producenta, ale może podobać się z innego powodu. Posłuchajcie!

 

Czasy się zresztą zmieniają, a za nimi trendy muzyczne, choć trzeba przyznać, że też powracają. Tym co go nie znają wyjaśnimy, że Basshunter dokonał kilkanaście lat temu dość oryginalnej rzeczy. Zamienił muzykę Euro dance na elektroniczną „pompkę” w swoim hicie „Boten Anna” i w dodatku zaśpiewał to po szwedzku. Teraz mamy coś zupełnie innego w postaci „Life Speaks To Me”.

 

Jak widać „Life Speaks To Me” to zupełnie coś innego niż jego charakterystycznie brzmienie. Wydaje się jednak, że Basshunter za bardzo poszedł w naśladowanie stylu (szablonu) Lost Frequencies czy nawet Avicii. Dodał jednak coś coś od siebie, przede wszystkim tzw. zakrętkę – lajt motyw, np. dzięki temu mamy produkt nie będący kopią kilku wielkich hitów.
Pod kątem tanecznym „Life Speaks To Me” wydaje się trochę zbyt melancholijne, ale tu z pomocą mógłby przyjść jakiś remiks. Zobaczymy.
Piosenka została napisana przez Jonasa wspólnie ze4 znanymi nam Lucky Luke, Mohombi i producentem Alexandru Cotoi.

Fakty o nim 

Jonas Altberg, znany jako Basshunter to artysta, który może pochwalić się miliardem odtworzeń na YouTube i milionami oddanych fanów w mediach społecznościowych z całego świata.
Jego pierwszy singiel, „Boten Anna” stał się natychmiastowym hitem, docierając do 1. miejsca list w 8 krajach Europy. Dzięki niemu Jonas został najlepiej sprzedającym się artystą w Szwecji od czasów Abby.
W styczniu 2008 wydał utwór „Now You’re Gone”. Piosenka trafiła na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii i pozostała na nim przez 5 tygodni z rzędu. Okazała się najlepiej sprzedającym się singlem dance w 2008, rozchodząc się w ponad 500 tysiącach kopii w Wielkiej Brytanii, co dało jej status Platynowej Płyty.
Niedługo później podążył za nim również świetnie sprzedający się singiel „All I Ever Wanted” (2. miejsce na brytyjskiej liście przez 3 tygodnie), który także pokrył się platyną.
Podobnie jak wydany latem 2008 debiutancki album Basshuntera, „Now You’re Gone” (1. miejsce w Wielkiej Brytanii). Jonas odnosił wtedy również wielkie sukcesy w Irlandii – dwa jego utwory oraz album dotarły do 1. miejsca zestawienia w tym kraju. Kolejnymi hitami Basshuntera były m. in. „Angel In The Night”, „I Miss You”, „Walk On Water” i „Every Morning”.