come with me Brockman x Basti M_M-Funk, phil fuldner

Znów mamy dla was dawkę ciekawego współczesnego “disco”, który jak zobaczycie niżej  można podawać na różne sposoby. Oto Brockman x Basti M & M-Funk, Phil Fuldner, Tensnake & Panama i Dan Corco.

 

Dziś w roli głównej producenci z Niemiec, bo jak się okazuje tak potrafią robić dobry disco house. A można robić disco house na różne sposoby. Bardzo ciekawie brzmi pierwszy utwór, który naszym zdaniem stylizowany jest na …Italo disco. Mowa o utworze producentów Brockman, Basti M i M-Funk. Z kolei inni robią tzw. wersje groove, a jeszcze inni zwalniają tempa, choć ciągle jest to brzmienie funky disco 70.

Nie tylko brzmienie ’70 …

Nagranie “Come with me” [WE PLAY] w oryginale ukazało się w 2020 roku i brzmiało jak ckliwy deep house. Obecnie pojawiło się w remiksie M-Funk , którego brzmienie od razu przywodzi nam na myśl czasy italo disco. Do tego nośny refren typu “na na na…”. Sprawdźcie to koniecznie, bo to w stylu tego co teraz zrobili Purple Disco Machine & Kungs.

Brockman x Basti M to producenci z Niemiec, podobnie jak M-Funk.

 

Phil Fuldner to legenda niemieckiej sceny klubowej. Jego “The Final” (1998) zaliczany jest do klasyków electro house. Dziś ten producent robi zupełnie inną muzykę.

W “Shift” [Armada Music] jakbyśmy usłyszeli sampla z mega klasyka “Lady”(Modjo), choć dokładne wysłuchanie pokazuje, że to autorska robota tego producenta. Dużo tu fajnych pomysłów  z fajnym wokalem włącznie. Posłuchajcie koniecznie !

 

 

“Stylish Girl” [HouseU Records] to tzw. groove disco house czyli nie znajdziemy tu wokalu , ale całą solidną dawkę idealnie stylizowanych loopów i sampli czasów dekady ’70.

Dan Corco to producent z USA, który zaczynał już 20 lat temu, ale od muzyki… Detroit techno. Dziś, jak słychać, co innego go fascynuje.

 

jeszcze inne podejście do muzyki ’70 pokazuje nam jeszcze jeden dziś polecany producent z Niemiec. To Tensnake. To stary wyga , znany nam  z wielu ciekawych kawałków. W swoim nowym utworze “Sunshine” [Armada Music]  serwuje nam coś w rodzaju slow disco. Jest więc tak nieco wolniej, ale przecież muzyka  w takim tempie była wtedy popularna. Legendarnym przykładem niech tu będzie “Love top love you Baby” – królowej disco – Donny Summer.

Pod nazwą Panama ukrywa się nieznany nam wokalista, który bardzo dobrze wpisuje się w funkową stylistykę.

 

****

P.s. polecamy także znakomity Mind Electric remix utworu “Pieces“, który wygrał nasz plebiscyt na Top remix. To znakomite disco !