sandstorm dj kuba neitan rudeejay darude

“Sandstorm” to jeden z oryginalniejszych brzmieniowo kawałków w historii EDM. Dziś przypomina go nasz polski duet i włoski producent Rudeejay.

 

Minęło już prawie 24 lata od powstania “Sandstorm“, a on ciągle brzmi znakomicie. Być może to stało się powodem, że znani nam producenci stworzyli polsko-włoski team i odświeżyli hit producenta z dalekiej północy Darude.

 

 

 

DJ Kuba, Neitan i Rudeejay bardzo trafnie wybrali do odświeżenia utwór znakomicie pasujący do klimatu future rave. Właściwie to po prostu trzymają się wiernie oryginału, ale wykorzystują nowoczesne narzędzia brzmieniowe.

O naszym duecie DJ Kuba i Neitan nie wypada już nawet pisać, tyle razy to robiliśmy na naszych łamach. Rudeejay to producent (i DJ), który nie powinien być wam obcy, bo dostarcza swoją muzykę od ponad 10 lat. Nazywa się Rodolfo Seragnoli. Pochodzi w Bolonii, we Włoszech.

Zresztą, sami oceńcie co tu się zmieniło. Przypominamy oryginał , bo jeszcze tego nie robiliśmy, a przecież nie każdy musi znać “Sandstorm”.

 

Klubowy hit z … Finlandii

?Sandstorm? to instrumentalny utwór fińskiego DJ-a i producenta Darude. Powstał w 1999 roku jako główny singiel z debiutanckiego albumu studyjnego tego producenta “Before the Storm”.

 

Darude to Toni-Ville Henrik Virtanen – fiński DJ i producent muzyczny. Co ciekawe, jego muzykę charakteryzuje specyficzny progresywny eneergetyczny styl.

Jego wspomniany debiutancki album sprzedał się w 800 000 egzemplarzy na całym świecie. Zdobył trzy fińskie nagrody Grammy dla Darude, ale to nie wszystko.

Zdobył numer jeden na oficjalnej liście Finlandii i numer 6 na liście Billboard Dance / Electronic Albums w Stanach Zjednoczonych. Ponad dziesięć lat po swoim pierwotnym wydaniu, uzyskał status “złotej płyty” w USA, ale już w 2020 zdobył tzw. platynę za ponad milion.

W stulecie niepodległości Finlandii w 2017 roku, podczas obchodów w Helsinkach Darude był jednym z głównych wykonawców ze swoim utworem ?Sandstorm?.

Tytuł “Sandstorm” pochodzi od użytego syntezatora Roland JP-8080 , który po uruchomieniu wyświetla tekst ?Sandstorm?.