Mida Cher Believe

Ostatnio odpoczywamy nieco od coverów, ale mamy jeden taki, który zapewne większość z Was darzy sentymentem, jeśli znacie oryginał. To Cher i “Believe”, który liczy sobie ponad 20 lat.  Prawie dokładnie rok temu utwór tej wokalistki wrócił w nowym odświeżeniu samej Cher. Teraz mamy trochę zaskakującą wersję Mida, bo nie takiej się spodziewaliśmy.

 

 

 

 

 

Nowa wersja tego hitu, któremu rok temu stuknęło 20 lat możę zaskakiwać, bo jest w typowym klubowym klimacie. Mida to na razie tajemniczy producent z USA. Trzeba przyznać, że pomieszał tu style, bo jest lekki deep vocal house, ale słychac też mocny Future Bass.

Czy może to się podobać? Czy to tylko muzyczny żart? To już oceńcie sami.

Zanim to zrobicie posłuchajcie oryginałów.

?Believe? to piosenka nagrana przez amerykańską piosenkarkę Cher dla jej dwudziestego drugiego albumu Believe (1998). Został wydany jako wiodący singiel z albumu 19 października 1998 r. Napisali go Brian Higgins, Stuart McLennen, Paul Barry, Steven Torch, Matthew Gray i Timothy Powell, z udziałem Cher i został wyprodukowany przez Marka Taylora i Briana Rawlinga.

 

 

?Believe? odszedł od popowego stylu Cher z tamtych czasów, by zyskać żywy pop-dance. Wykorzystał pionierskie zastosowanie oprogramowania do obróbki dźwięku tzw. Auto-Tune, aby stworzyć celowe zniekształcenie głosu, które stało się znane jako ?efekt Cher?.

?Believe? osiągnął numer jeden w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii, Kanadzie, Irlandii, Szkocji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Norwegii, Szwecji, Danii, Belgii, Węgrzech, Szwajcarii, Polsce i Holandia. Zdobył Cher miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsza artystka solowa, która znalazła się na szczycie listy Billboard Hot 100, i stała się najlepiej sprzedającym się singlem solowej artystki w Wielkiej Brytanii.

Rok temu poznaliśmy odwieżowe wersje hitów Cher wydane na albumie, w tym “Believe”.

 

 

Jest to jeden z najlepiej sprzedających się singli, ze sprzedażą ponad 11 milionów egzemplarzy na całym świecie. Recenzenci chwalili jego produkcję i chwytliwość i nazwali ją jednym z najważniejszych wydawnictw Cher. Został nominowany do nagrody Grammy za rekord roku i zdobył nagrodę za najlepszy taniec.