CLUB TROPICANA Wham w świetnym remiksie do tańca,ale czyim?

club tropicana Wham! Balearic Breeze Remix

Kilka dni temu czyli w lipcu ’23,  ukazało się  specjalne wydawnictwo z przebojami tego , chyba najpopularniejszego, duetu z Wielkiej Brytanii. I pewnie byśmy nie pisali na ten temat, ale przy jego okazji dostarczono znakomity remiks hitu Wham. Kto jest jego autorem? Oficjalnie tego nie podano, ale my to ustaliliśmy. 🙂🙂👌👌

 

„The Singles: Echoes From The Edge Of Heaven” – tak brzmi dokładnie tytuł tego szczególnego wydania tylu “the best of”. Zawiera ono kilka ciekawostek z punktu widzenia DJ’a. Wyszukaliśmy je dla was. Największa to oficjalny remiks 2023  utworu “Club Tropicana”.

 

Świetna robota! Już po pierwszym przesłuchaniu ta wersja “wchodzi”. Brzmi nawet tak jakby sam remiks był zrobiony dość dawno temu. Okazuje się jednak, że to jednak zupełnie nowa produkcja stworzona w 2023 roku.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, ze to inicjatywa doskonale wam znanego labela “Ministry of Sound”. Jego autorami są… i tu zaskoczenie. To Sigala i nieznany nam producent z Australii o swojsko brzmiącym nazwisku Steve Manovski. 

Ale to nie wszystko, bo wydawca (Sony Music) zadbał, aby skompletować wszystkie oficjalne remiksy przebojów Wham! Mało tego, jest też tzw. megamix pt. “Club Fantastic Megamix”.

“Everything She Wants (Remix)” , “Wham rap” – US remix, wersje extended czy club mix, ale i tu prawdziwy rarytas – acapelle.

Z kalendarza

George Michael i Andrew Ridgeley założyli Wham! w 1981 roku. Dwójka przyjaciół, która poznała się w szkole w małym miasteczku Bushey stała się globalnym fenomenem.

„The Edge Of Heaven”, „Bad Boys”, „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Freedom”, świąteczny mega klasyk „Last Christmas” i „Everything She Wants”.

Przez całą swoją karierę sprzedali ponad 30 milionów płyt na całym świecie. Ich piosenki zna wiele pokoleń fanów, do dnia dzisiejszego inspirują kolejne. Wydali łącznie 11 singli .

28 czerwca 1986 wystąpili po raz ostatni na koncercie „The Final” dla 72 tysięcy fanów na Wembley Stadium. Podczas występu towarzyszyli im goście: Elton John oraz Simon Le Bon.
25 grudnia 2016 roku cały świat zaskoczyła wiadomość, że zmarł George Michael.