Cooped Up_Return Of The Mack - Post Malone, Mark Morrison, Sickick

“Return Of The Mack” można zdecydowanie uznać za klasyk muzyki RnB, dekady 90. Co ciekawe był popularny także na naszych parkietach, choć niewiele osób pewnie to pamięta. Dziś jest okazja przypomnieć ten kreatywny kawałek, bo pojawiła się nowa wersja. Nazywa się “Cooped Up”.

 

 

“Return Of The Mack” to rzeczywiście kreatywny i przełomowy kawałek swoich czasów. Dlaczego? O tym na dole w jego historii. Zaczynamy od premiery czyli “Cooped Up”, w której słyszymy nie tylko Marka Morrisona, ale wielką robotę wykonali Post Malone i Sickick.

 

Okazuje się, że odświeżenie tego klasyka nie wzięlo się znikąd. Po prostu Post Malone coverował wcześniej oryginał podczas koncertów oraz w ramach akcji charytatywnych ?Hilarity for Charity?.

Kanadyjski producent Sickick odniósł już sukces w internetowych mash-upach i remiksach. Przypomnijmy w tym roiku wydany (oficjalnie) “Frozen” Madonny.   Producent, piosenkarz i DJ włożył całą swoją energię w globalny cykl tras koncertowych w 2022 roku i występował właśnie na Tomorrowland, Rock In Rio, World Club Dome oraz na własnej trasie. Teraz wziął się za “Cooped Up”.

Post Malone jest obecnie w trasie z niedawno wydanym i niecierpliwie oczekiwanym czwartym albumem ?Twelve Carat Toothache?. Artysta w ramach promocji zagrał kameralny koncert w Rzymie. Zapis całego występu pojawił się na YouTube, coveruje na przykład Pearl Jam.

 

Kiedyś

? Return of the Mack ? to utwór napisany i nagrany przez brytyjskiego wokalistę R&B Marka Morrisona. Wydano go w 1996.

 

Miesiąc po wydaniu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy przebojów singli , po czym stał się hitem europejskim i australijskim. W Stanach Zjednoczonych osiągnął drugie miejsce na liście Billboard Hot 100 i pokrył się platyną. Był popularny prawie w całej Europie i, jak wspomnieliśmy, także w polskich dyskotekach. Po prostu fajnie “płynął” i był innych od większości hitów zza Oceanu.

Mark Morrison został okrzyknięty twórca nowego trendu muzycznego “New jack swing“. To charakterystyczne połączenie rytmów i technik produkcji hip-hopu i dance-pop i oczywiście miejskiego brzmienia R&B.