rather be alone shane codd
Shane Codd (fot. Universal Music)

Czy to aby nie za dużo odświeżeń hitów tej wokalistki? Odpowiedź wcale nie musi być prosta, bo to zależy od wykonanej roboty. Sprawdźmy co zrobił tym razem ten brytyjski producent nazywając utwór „Rather be alone”.

 

Kiedyś (1999) „It’s Not Right But It’s Okay”, dziś „Rather be alone”. Oznacza to ,że nie mamy do czynienia z typowym coverem. A więc…

Ciężko powiedzieć dlaczego Shane Codd wybrał akurat ten tytuł z repertuaru legendarnej Whitney Houston, która przecież ma kilka innych świetnych piosenek. Pewnie zdecydował sentyment.

Co zatem zrobił ten irlandzki producent? Wydaje się, że trochę mało. Najpierw przygotował idealny cover wokalny, ale tylko refren oryginału. Potem zaaranżował utwór po swojemu stylizując go pod brzmienie Robin S.

 

Kariera się rozkręca

Shane to kolejny przykład nowej generacji DJa / producenta z wysp brytyjskich, który buduje swoją karierę na popularności tzw. UK House. Rok 2022 zapowiada się bardzo dobrze, bo właśnie ogłosił pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która rozpocznie się w czerwcu.

W ubiegłym roku Codd umieścił trzy kolejne utwory – „It Ain’t Right”, „Get Out My Head” i „Always On My Mind” z Charlotte Haining – na szczycie amerykańskiej listy Dance Radio. Single zgromadziły łącznie ponad 110 milionów streamów na samym Spotify.

Get Out My Head”, która stała się światowym hitem, w Irlandii, pokryła się platyną, a ponadto dotarła na 6. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Numer spotkał się z szerokim uznaniem w Capital FM, KISS FM czy BBC Radio 1. U nas zresztą to właśnie ten kawałek najlepiej „poszedł” na naszych parkietach.

Będąc pod silnym wpływem tanecznych brzmień lat 90. i wczesnych 2000, Shane Codd zdobył rozgłos, gdy w 2018 roku został finalistą konkursu „Breakout Producer”, zorganizowanego przez znanego irlandzkiego DJ-a, Marka McCabe’a.

Od tego czasu występował w wielu miastach i miasteczkach na terenie ojczystej Irlandii, a w planach ma show na festiwalu Indie 22 w County Cork.