Retrovision Promo House: Jake Tarry Haska Madan Salif Keita Sergio Mauri Da Funk Junkies

Jest Disco, Tech, Deep i vocal house. Polecamy pięć nowych sztuk House! Da Funk Junkies, Twoloud, Michael Calfan & Inna, Syn Cole ft. Sarah Close i Twisted Harmonies.

 

Starzy wyjadacze i debiutanci. Niektórzy w ukryciu. Tak, w skrócie, przedstawia się bieżąca zawartość naszego House Promo czyli wyboru najciekawszych premier ostatniego tygodnia. Zacznijmy od tradycyjnego Disco-Funky czyli specjalistów o takich brzmień. To Da Funk Junkies.

 

 

I tym razem ten duet braci nas nie zawodzi. W “It lifts me up” dostajemy kolejna  raz wysmakowaną muzę disco funky house. Da Funk Junkies tworzą Nick i Darren Mears.

 


Trio Twoloud czyli Manuel Reuter, Alex Castle i Dennis Nicholls tym razem zaczerpnęli pomysły z lat 80-tych i 90-tych.  “Jenny is a blogger Girl” to skoczny kawałek tech house’owy z melodeklamacją i niewątpliwem rysem przebojowości, bo łatwo wam wpadnie w ucho. Od jakiegoś czasu label Playbox “odpuścił” nieco na premierach i pojawiają się już lżejsze pozycje House.

 


Rumuńska wokalistka Inna próbuje na wszelkie sposoby stworzyć utwór, który dorówna jej wielkim hitom, które powstały już dość dawno. Inna tym razem dobrała sobie do współpracy Michael Calfan‘a . Ten francuski producent do tej pory najlepiej był u nas przyjęty dzięki remiksowi utworu “Ocean Drive” dla Duke Dumont, a z autorskich singli był to “Treasured Soul”.  W “Call me now” nie usłyszycie nic odkrywczego, ale wszystko jest wykonane na najwyższym poziomie. Brak jednak tego czegoś co by ten utwór poniosło na fali przeboju.

 


Dawno nie słyszeliśmy u nas nic nowego z największego w USA tanecznego labela Ultra Music. Oto wpadło do nas promo bardzo melancholijne i klimatyczne, ale zarazem  taneczne. “Crawl” wyprodukował Syn Cole – producent z … Estonii, w dodatku dobrze nam znany. Rene Pais, bo tak się nazywa,  wygrał nawet nasz cotygodniowy konkurs na Remix Tygodnia do utworu Jonas Blue. Remiksował też m.in. Kygo, Avicii czy Mabel. Z autorskich kawałków najlepiej przyjął się w Polsce “Lights Go Down”.  Plusem utworu jest niezłu wokal mało u nas znanej  wokalistki Sarah Close.

 


Pod nazwą debiutującego projektu Twisted Harmonies ukrywa się kilku producentów z Niemiec. Jednego znacie doskonale, bo to Tobias Topic  – współautor hitu “Breaking Me” i m.in. autor remiksu “Ily (i love you baby)” Surf Mesa, którym wygrał na konkurs na Remix tygodnia. Utwór “Can’t Get You Off My Mind” to klasyczny vocal house, ale w tym przypadku okraszony aranżem EDM. Powodzenia w debiucie!
Zobacz inne HOUSE PROMO