DREAMKAST ft. Wac Toja, Krzy Krzyszof - Zawsze Przed (P.A.F.F. REMIX)

Od czasu do czasu mamy sytuację, gdy remiks okazuje się być atrakcyjniejszy brzmieniowo niż oryginał. I nie chodzi tylko o didżejów. Oto przykład utworu formacji DREAMKAST zremiksowany przez P.A.F.F.a.

 

 

Oryginał otworu “Zawsze przed” rytmicznie celował w stylistykę reggaeton. Ostatnio mieliśmy tego aż zanadto. Być może do tego wniosku doszli też DJ Black Belt Greg, DJ Moyes (DREAMKAST), Wac Toja i Krzy Krzysztof. W efekcie tego powstał remiks, który stworzył producent P.A.F.F.

 

P.A.F.F. wymienił cały ten latynoski aranż (zaocz klip na dole) na swój house’owy, bardzo lekki , co wielu DJ’ów zapewne uzna jako dance-rap. Mniejsza o szufladkowanie. Najważniejsze, że utwór Zawsze przed” został bardzo ożywiony, oczywiście także tanecznie. Skutkiem tego może być to jeden z przyszłych polskich “killerów parkietu”.

O nich

DREAMKAST to projekt muzyczny łączący Black Belt Grega i Moyesa oraz ich wspólne pasje związane zarówno z muzyką, jak i grami na konsole. Ta niekonwencjonalna mieszanka talentów zaowocowała tworzeniem nie tylko muzyki, ale także innowacyjnych projektów z pogranicza muzyki i gier.

Projekt DREAMKAST rozpoczął się od pomysłu Black Belt Grega o stworzeniu – jak mówią –  “dopieszczonego blendtape?u”. Chcieli połączyć największe polskie rapowe hity z międzynarodowymi przebojami z gatunku pop, dance i rap. Dla niezorientowanych; “Blendtape” to po naszemu po prostu “bootleg”.
Finalnie narodził się więc blendtape oraz singiel o nazwie “Zawsze Przed”, który zawierał 21 blendów (zapożyczeń) oraz jeden remiks od duetu Roxa Remix. Singiel powstał przy współpracy z Wac Toja oraz Krzy Krzysztofem.

Projekt DREAMKAST nie ograniczał się jednak tylko do muzyki. Współpracowali m.in. z utalentowanymi kreatywnymi młodymi ludźmi, takimi jak Luke Jascz i Programistą Marcel Mendyk (Stefan Głośnik). Stworzyli również 8-bitową grę komputerową. Gra ta przywołuje wspomnienia związane z klasycznymi konsolami i oferuje emocjonującą rozgrywkę. Możesz wcielić się w jednego z członków zespołu – Grega, Moyesa, Wacka lub Krzycha.

O P.U.F.F. słyszeliśmy już nie raz, bo ma spory dorobek. Paweł Kasperki pochodzi z Wrocławia. Działa już od… 12 roku życia. Pierwszy album wydał w 2012 roku. Potem było tego sporo. Dziś całkiem dobrze odnajduje się, jak słychać, także w house music.

O Wac Toja to pewnie pamiętacie, bo stworzył hit parkietu “Lot“, razem z Kizo i BeMelo , w 2022 roku.

Oto wersja oryginalna “Zawsze przed”.