DJ Raport blog
Home PREMIERY EVERYTHING BUT YOU Clean Bandit ciągle w swoim stylu, ale bardziej...

EVERYTHING BUT YOU Clean Bandit ciągle w swoim stylu, ale bardziej tanecznie

Clean Bandit i A7S (fot. Warner Music)

Grupa Clean Bandit przyzwyczaiła nas do brzmienia deep house. Dlatego utwór “Everything But You” nagrany z A7S może was zdziwić.

 

Nagrodzone Grammy trio Clean Bandit wraca z nową piosenką. W realizacji euforycznego nagrania “Everything But You” udział wziął szwedzki producent A7S.

 

w “Everything But You” mieszankę brzmień charakterystycznych dla Clean Bandit ( w tym skrzypce), ale tym razem nałożono na nie taki nieduży klasyczny szablon house music. Zwiększono tempo, wzmocniono stopę przez co utwór stał się bardziej energetyczny niż te wcześniejsze. To pewnie ten wkład od A7S.

Utwór opowiada o poszukiwaniu ukojenia w bliskości. “Everything But You” napisali Clean Bandit, A7S oraz Digital Farm Animals (Dua Lipa, Mimi Webb), Plested (Little Mix, Lewis Capaldi), Franklin (Mabel, Steve Aoki) i Tom Grennan.

Singiel jest dla Clean Bandit następcą przeboju “Drive” z udziałem Wesa Nelsona (13. miejsce na brytyjskiej liście), a dla A7S platynowego hitu “Your Love (9PM)“, w którym wsparli go ATB i Topic.

O nich

Trio Clean Bandit tworzą Grace Chatto, Jack Patterson i Luke Patterson.  Grace z wykształcenia jest wiolonczelistką, Jack to producent i multiinstrumentalista. I jeszcze Luke – perkusista i remikser. Ta trójka stworzyła swoją formułę opartą na połączeniu muzyki Pop, Deep House i koniecznie skrzypiec.

Wśród sukcesów Clean Bandit należy wymienić 6 nominacji do BRIT oraz milionowe wyniki. Grupa umieściła również 10 singli w Top 10 brytyjskiego zestawienia. W tym 4 na najwyższej pozycji. “Solo”, “Symphony”, “Rather Be” oraz “Rockabye“.

Zespół może poszczycić się nie tylko wspólnymi osiągnięciami, ale również solowymi sukcesami. Jack Patterson, który jest współautorem superprzeboju “Se?orita” Shawna Mendesa i Camili Cabello. W 2016 roku otrzymał dwie nagrody Ivor Novello w za utwór “Rather Be”.

A7S tworzy muzykę rozpoznawaną w każdym zakątku globu. Naprawdę nazywa się Alexander Tidebrink. Dorastał w szwedzkim miasteczku Ulricehamn, gdzie uczył się komponować na gitarze i pianinie. Z czasem stał się wziętym twórcą, który pisze, śpiewa i wykonuje piosenki z wieloma innymi artystami.

Szybko trafił też na szczyty list przebojów w Niemczech, w Chinach oraz oczywiście w ojczystej Szwecji. Mało kto pamięta, ale pod swoim nazwiskiem współpracował np. z  Alle Farben (“Follow You”), ale też Hardwell’em czy Nicky Romero.

Dziś A7S ma ponad 2 miliardy streamów, w tym 500 milionów odsłuchów piosenki “Your Love (9pm)”, za którą był nominowany do nagrody BRIT.

 

Exit mobile version