FarfetchD afterlife hanns Pau; mayson

Dziś w naszym najciekawszych przeglądzie premier House Music tylko trzy. Ale za to jakie. Oto FarfetchD ft. Mougleta, Bingo Players & Zookëper i  Lee Morrison, Liam Sealeaf & Jade Cotgrave

 

Trzeba szczerze powiedzieć, że miniony tydzień, mimo, że nie był ubogi w nowości muzyki House przyniósł niewiele ciekawej muzy. Znalazły się trzy tytuły, naprawdę ciekawe. Na początek wschodzące talent z tego gatunku, ze Szwecji. To mało znany u nas duet FarfetchD (dokładnie Farfetch’D). Nie są debiutantami, ale oficjalnie debiutują w wytwórni Mentalo Robina Schulza.

„Afterlife” wzoruje się na UK House, ale producenci świetnie rozplanowują dźwięki i komponuja je z urzekająco energetycznym wokalem kanadyjskiej wokalistki Mougleta. I to właśnie ten wokal jesdt tu mega!

Farfetch’d dotarł już do milionów słuchaczy na całym świecie dzięki melodyjnym house’owym utworom, takim jak „The Look of Love” (19,7 mln streamów) i dyskotekowym bitom, takim jak „California Dreamin”.

 

Czy pamiętacie „Touch me” sprzed 21 lat? pewnie nie. Dokładnie w 2000 roku portugalski producent Rui Da Silva wydał swój jedyny wielki hit, jak czas pokazał, był popularny nie tylko w klubach. Dziś mamy odświeżenie tej ciekawej kompozycji przez producentów: Lee Morrison, Liam Sealeaf i wokalistkę Jade Cotgrave.

Po 21 latach „Touch me” (Storm Music) brzmi całkiem ciekawie. Piano House, grający bass w stylu Olivera Heldensa,  sporo energii, ale przede wszystkim ten hipnotyczny motyw.

Projekt Bingo Players znamy doskonale, bo w tym roku mija 15 lat od debiutanckiego singla. Kiedyś był to duet, a obecnie Maarten Hoogstraten działa samodzielnie. Jego partner Paul Baumer zmarł w 2013 roku. Teraz producent działa, od czasu do czasu, z innymi.

Nowy utwór „Do what You like” stworzył z Michael’em Doerr aka Zookëper. To taki Groove House nawiązujący stylistycznie, zwłaszcza w linii basu, do czasów późnego Disco. Dobra robota!