finally jones blue rani
Jonas Blue i Rani (fot. Universal Music)

“Finally” – od razu kojarzy się z klasykiem house, ale okazuje się, że to “zmyłka. Wyjaśniamy w czym “zamieszał” Jonas Blue, który chyba pierwszy raz  odświeża starocia.

 

Tytuł “Finally” zdecydowanie kojarzy się wszystkim miłośnikom house z klasykiem Cece Peniston. Nie wiadomo dlaczego Guy James Robin czyli Jonas Blue nazwa l właśnie tak swój nowy utwór, niewątpliwie znając słynny kawałek. Pewne jest, że producent dostosował się do obecnie panującego trendu odświeżeń starych hitów. Pisaliśmy o tym niedawno.

 

Być może zainteresowanie hitem czasów disco wynikło z poczynań Alok’a, który z sukcesem odświeżył brzmienia dekady ’70 w “Work with my Love“.

Trzeba powiedzieć, że produkując “Finally” i wykorzystując sprawdzoną melodię (czytaj niżej) oraz dopisując do niej nowe JB słowa zrobił (z kimś) majstersztyk. 👌👌👌⭐⭐⭐ Najbardziej podoba mi się bardzo dobrze poprowadzony (i zaśpiewany) wokal. Ten zaśpiew w refrenie brzmi bardzo przebojowo i może spowodować, że kawałek trafi nie tylko na klubowe listy przebojów.

O niej

Ten wokal to zasługa holenderskiej wokalistki RANI, której wokal znamy już z hitów ?Black Magic? (Jonasu) i ?Post Malone? (Sam Feldt). Cieszy się już ponad miliardem streamów. Ma na koncie także występy u boku Davida Guetty.

To bez wątpienia jest jedną z najbardziej ekscytujących wschodzących artystek i z tzw. przyszłością.

W pierwszej lidze

Jonas Blue nie narzeka na nudę. Obecnie testuje siłę nowych piosenek na licznych koncertach: wyprzedanej wiosennej trasie po Japonii i Ultra Music Festivalu u boku Sama Feldta. Ponadto planuje rezydentury w Las Vegas i Atlantic City, a także na Ibizie z Robinem Schultzem.

Zeszłoroczny napięty harmonogram Jonasa obejmował koncerty w całych Stanach Zjednoczonych i Europie. Dał również wiele festiwalowych setów z holenderskim DJ-em i producentem Samem Feldtem, partnerem w ich nowym projekcie “Endless Summer”.

Od “Groovin’ You” po “Finally”…

A teraz oceńcie, co Jonas Blue wykorzystał w swoim “Finally”.

https://www.youtube.com/watch?v=dsdoYsEW1M0

 

? Disco’s Revenge ? to kawałek nagrany przez amerykańskiego producenta Edward Lee Greene aka Gusto . Miał premierę w lutym 1996 roku. Ale to nie koniec zagadki.

Składa się on głównie z zapętlonej próbki z utworu ?Groovin’ You? Harvey’a Mason’a z 1979 roku.

 

Nagranie osiągnęło dziewiąte miejsce w Wielkiej Brytanii i pierwsze miejsce na liście Dance / Urban w Kanadzie . Tytuł cytuje ś.p. słynnego DJ’a Frankiego Knucklesa , który opisał muzykę house jako ?zemstę disco?.