hallucination, dj regard, years and years
od lewej: Olly Alexander , Regards (fot. Sony Music)

„Hallucination” to kolejny przykład adaptacji znanej melodii, a tu też aranżu, na swoje potrzeby. Oto dość nietypowa kooperacja dwóch ludzi. To DJ Regard i Years & Years.

 

Nietypowa kooperacja, bo Regard to typowy producent sceny Deeo House, zaś Years & Years czyli Olly Alexander utożsamiany jest z elektroniczną muzyką alternatywną. Ostatnio ten drugi wyraźnie zainteresował się mainstreemową muzyką taneczną czego doskonałym przykładem jest dobrze u nas przyjmowany utwór „Sweet talker„. Oto „Hallucination”, który od razu coś wam przypomni.

 

Przypomni „Don’t be so shy” – przebój Imany spopularyzowany przez remix Filatov & Karas. Utwór powstał w 2015 roku. Został napisany przez samą Imany oraz Stéfane Goldman.

Teraz Regard i Years & Years zaadoptowali sobie w dwojaki sposób ten utwór, dopisując do niego swoje elementy. Na przykład , zamienili pierwotny tytuł „don’t be so shy” na „Don’t be so fake”. Ciekawe podejście do tematu, które tu dodajmy, odbyło się za akceptacją oryginalnych autorów. Oto fragment tekstu:

Don’t be so fake, oh, oh (Oh)
Your love is a hallucination
Don’t be so fake (Oh, no), oh, oh (Oh, no)
Your love is a hallucination

Dodatkowo, panowie „pożyczyli” sobie aranż (pomysł) rosyjskiego duetu i tu już mamy wątpliwości czy to do końca etyczne czy nie. Nie znamy szczegółów. Efekt finalny bardzo nam się podoba. Świetny żywiołowy wokal, świetny bas i klimat połączony z taneczną energią.

Tyle tylko, ze nasi radiowcy do dziś grają „Don’t be so shy” i chyba nie przestaną. Może to się kłócić, bo radiowi dj’e nie lubią „odgrzewać kotletów”. W przeciwieństwie do Didżejów – im to nie przeszkadza. A więc 👍 polecamy!

Mówią

Olly Alexander:

  • „Napisałem „Hallucination” z Joelem Little w 2019 roku. Zainspirowałem się do napisania tego, gdy mój były próbował ponownie wejść w moje życie. Część mnie chciała ożywić romans, ale zbyt wiele się zmieniło i czułem się naprawdę zdezorientowany …”.

Regard dodaje:

  • „Uwielbiałem pracować z Years & Years nad tym nowym singlem. Głos Olly’ego ożywia piosenkę i naprawdę oddaje ideę, że piękno miłości jest podobne do lęku przed halucynacjami”.

O nich

Regard znalazł swój pseudonim artystyczny zupełnie przez przypadek. Słowo „regarder” (patrzeć) przyszło do DJ-a podczas lekcji francuskiego w liceum i stało się rdzeniem jego muzyki.

Ten kosowski DJ i producent przyciągnął światową uwagę swoim debiutanckim singlem „Ride It” w 2019, który stał się międzynarodowym hitem.

Artysta ponad 10 razy znalazł się w Top 10 na listach na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii „Ride It” sprzedał do tej pory ponad 1 milion płyt (2x platyna), podczas gdy „Secrets” otrzymał niedawno status platyny.

Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z pionierów współczesnej muzyki pop.

Zdobył 5 nominacji do nagrody BRIT, wyprzedał wiele światowych tras koncertowych. Zagrał nie tylko triumfalne koncerty na londyńskiej arenie O2 i stadionie Wembley, ale i wielokrotnie odwiedził Polskę.

Recenzowaliśmy jego album „Palo Santo” (płycie towarzyszył ambitny film krótkometrażowy z udziałem Judi Dench i Bena Whishawa).