HANDS ON ME vs STAND BY ME🔥Jason i Meghan odświeżają słynną melodię

hands on me Jason Derulo z Meghan Trainor stand by me ben e king

Niektóre stare przeboje są nie tylko tzw. evergreenami, ale zwyczajnie nadają się na każdą okazję. Tak jest ze “Stand by me”, który dziś odkrywamy na nowo dzięki  Jasonowi Derulo i Meghan Trainor.

 

 

Kiedyś “Stand by me”, a dziś “Hands on me”. Kiedyś – Ben E.King, dziś – Jason i Meghan. O oryginale piszemy , jak zawsze na dole, bo zaczynamy od “świeżynki”.

 

Już od samego początku słyszymy wysoki wokal Jasona, ale tym razem śpiewa w duecie z nią czyli Brytyjką – zdobywczynią Grammy, Meghan Trainor. Przypomnijmy, u nas , wokalistka zawojowała parkiety hitem “Hey DJ” (CNCO x Meghan Trainor x Sean Paul – 2018), ale bardzo podobał się także jej “All About That Bass”.

Jason i Meghan śpiewają “Hands On Me” , a nie jak w oryginale (poniżej). Ale najwążniejsze – melodia zachowana, bo to właśnie melodia znana dla wielu pokoleń.

Ciągle mega aktywny

Jason  Derulo przedpremierowo zaprezentował piosenkę podczas spektakularnego występu w programie “America’s Got Talent“. Nowy singiel jest następcą ostatnich hitów Jasona, jak “Slow Low”

W listopadzie Jason Derulo ruszy w “Nu King World Tour”, odwiedzając m.in. Australię, Hiszpanię, Portugalię, Skandynawię, Francję, Niemcy, Austrię, Czechy czy Włochy.

Zawsze aktywny Derulo wystąpi u boku Alexandry Shipp (“Barbie”, “X-Men: Apocalypse”) w romantycznym thrillerze neo-noir “Underwater”. Historia miłosna opowiedziana w formie albumu narracyjnego, zawiera zupełnie nową, oryginalną muzykę Jasona.

Pierwsze dwa odcinki “Underwater” będą miały premierę 31 października na wszystkich głównych platformach podcastowych. Nowe odcinki będą publikowane co tydzień, we wtorki.

Jason zakończył też swój pierwszy sezon w roli jurora “The Voice Australia”, którego finałowy odcinek został wyemitowany 8 października i w którego zwyciężczynią została Tarryn Stokes.

 

Dawno temu …

powstał oryginał , ale nazywa się „Stand by Me”. To piosenka oryginalnie wykonana w 1961 roku przez amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów Ben E. Kinga

 

Okazuje się, że tytuł wywodzi się z utworu napisanego przez słynnego Sama Cooke’a i JW Alexandra zatytułowanego „Stand by Me Father”.

Wielką karierę zrobił dużo później, bo utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu “Stand by me”, w 1986 roku. Pojawił się także w reklamie legendarnych dżinsów “Levi’s 501” (1987), przyczyniając się do większego sukcesu w Europie.

W 2015 roku oryginalna wersja Kinga została wpisana przez Bibliotekę Kongresu do Krajowego Rejestru Nagrań jako „ważna kulturowo, historycznie lub estetycznie”.

Istnieje ponad 400 nagranych wersji tej piosenki, wykonanych przez wielu artystów, w szczególności Otisa Reddinga , Johna Lennona i Florence and the Machine.