i-will-do-my-best manyfew richie family

Dziś w naszym historycznym cyklu opowiadającym historię przeróbek starych hitów na nowo wspominamy mało znany utwór grupy popularnej głównie w USA w dekadzie 70/80. Skłoniła nas do tego znakomita jakość⭐⭐⭐⭐⭐ nowej wersji, którą przygotowali ManyFew.

 

I’ll Do My Best (For You Baby)” znają u nas tylko koneserzy muzyki disco. Brzmi on jak za czasów “70, ale powstał w dekadzie ’80. Piszemy o tym niżej, bo najpierw przedstawiamy nową wersję.

ManyFew zremiksowali utwór grupy The Ritchie Family bazując nie tylko na oryginalnym wokalu, ale i oryginalnych ścieżkach. Smaczki brzmieniowe docenią to zwłaszcza ci, którzy znają hity disco 70/80/.

Bracia Carl i David Andersson czyli ManyFew świetnie “żonglują” dźwiękami retro, dokładają współczesny, dość lekki,  bass i beat house. Całość brzmi znakomicie.

O nich

ManyFew znamy już od jakiegoś czasu. Zaskoczyli nas w 2021 roku świetną przeróbką “Keep on rising” (#4 w naszym plebiscycie “Top remix“), potem “Feel good” i ciekawym remiksem kawałka “Candy shop” (Olympis, Mike Emilio, Helion feat. James Wilson & Irma).
Zadebiutowali w labelu Axtone,  ManyFew połączyło siły z Marcusem Santoro i Hayley May, tworząc album ?For You?. Wybrano ich jako jeden z ?Emerging Artists You Need To Hear? magazynu DJ Mag w 2019 roku.
W naszych podcastach znajdziecie ich dj seta.

Oryginał

“I will Do My Best (For You Baby)” to nie jest ta najbardziej znana na świecie piosenka grupy The Ritchie Family.

Zespół największe triumfy święcił w latach 70-tych i co ciekawe działa do dziś.

The Ritchie Family to amerykańska grupa wokalna z siedzibą w Filadelfii , która osiągnęła kilka hitów w erze disco . Ponownie się zjednoczyli i nadal koncertują. Ich najnowszy singiel ?Whatcha Got? ukazał się w 2021 roku.

Trzej pierwotni członkowie nie byli spokrewnieni; grupa była tworem Jacquesa Morali , który również założył Village People. I już pewnie kojarzycie.

Grupa wzięła swoją nazwę od producenta muzycznego Richiego Rome’a , który dodał literę T do nazwy; pierwotnie składał się z trzech wokalistek: Cassandry Ann Wooten i Gwendolyn Oliver.

“I’ll Do My Best (For You Baby)” to także tytuł albumu grupy.