PLANET IN THE SKY, HEART TO BREAK, cheque don diablo

Nowy rok rozkręca się znakomicie w muzyce House. Oto pięć ciekawych premier. Klingande x Merk & Kremont feat. MKLA, Disco Fries x Danny & Tariq, Louis Botella, Dubdogz & TEN TONNE SKELETON i Nick Jay & Joey Diya.

 

Z wielkim trudem udało się wyselekcjonować tylko pięć najciekawszych premier House ostatnich dni. Oto kilku znanych i mniej znanych artystów. Nasze zaciekawienie wzbudził przede wszystkim „Planet In The Sky”, bo to nie tylko ciekawa kolaboracja, ale też kreatywna konstrukcja muzyczna. A może coś lżejszego czyli na przykład „Heart to break”?

Oto nasze typy

Oto ciekawa kolaboracja Klingande czyli francuskiego producenta Cédric Steinmyller i duetu Merk & Kremont. Ten pierwszy zasłynął z przeboju w klimacie Nu Disco „Pumped Up”. Ci drudzy czyli Włosi Federico Mercuri i Giordano Cremona są zdecydowanie bardziej wszechstronni muzycznie. Oto teraz mamy efekt w postaci „Planet In The Sky” (Universal Music).

Bardzo nam się podoba ⭐⭐⭐ ten utwór nawiązujący do Future House z odrobiną minimal. Jest tu fajny oryginalny pomysł, choć pewnie utwór nie będzie w tzw. mainstreemie.

Wokalnie wspomaga ich kanadyjska wokalistka MKLA.

 

Duet Disco Fries (Daniel Boselovic, Nicholas Ditri) zachwalaliśmy już nie raz, a ich najnowszy muzyczny pomysł pt. „Weight off” (Spinnin Records / Heartfeldt) z pewnością przypadnie do gustu fanom House. To energetyczny piano House z dodatkiem charakterystycznego wokalu. I właśnie ten wokal robi tu dużą robotę!

Wspomagają ich w utworze inny duet – póki co mało znany – Danny & Tariq.

 

„Heart to break” (Happy Music) to bardzo fajny lajtowy House z przyjemną melodią. Ma zadatki na przebój, bo w środku ma ” oo. ooo…”. a więc przebojowo. Louis Botella to znany nam producent z Włoch, bo ma bogaty dorobek, ponad 20-to-letni. U nas najlepiej jest kojarzony z remiksu „Electrico Romantico” dla Bob Sinclar Feat. Robbie Williams (2019).

 

Brazylijczycy Marcos Schmidt & Lucas Schmidt aka Dubdogz mocno nas zaskoczyli tym kawałkiem, bo jest bardzo lajtowy, oparty nawet na akustycznych brzmieniach. Zaskoczyli już wcześniej „On My Shoulders” (z Ofenbach). Ale teraz gdy zestawimy teraz ten nowy – „Love goes (on & on)” (Spinnin / Controversia) – z „Infinity” i innymi ich świetnymi kawałkami EDM, tu mamy prawie … piosenką Pop.

Pod szyldem TEN TONNE SKELETON Dean Bremerich, Dustin Bremerich i Howard Fleetwood. Obie ekipy zrobiły już wcześniej razem utwór „Psycho killer”

 

„Love at first sight” (TMRW) to promo z Australii. Klasyczny vocal house tutaj wyróżnia się skocznym rytmem i fajnym wokalem.

Nick Jay (Nicholas Jay) nie jest żadnym debiutantem. nagrywa juz od 2006 roku. Joey Diya odpowiada prawdopodobnie za wokal w tym utworze. Zupełnie nieznana na naszym rynku, ma już całkiem bogaty dorobek. Nagrywała m.in. z Midi Culture.

Mamy tu kilka wersji, ale poza oryginałem polecamy Jean Luc remix.