Promo Black James Arthur Danny Brown

Dawno nie mieliśmy tak ciekawej muzy hip-hop/r’n’b z zagranicy. Oto cztery różne single, z których każdy jest warto przesłuchania. James Arthur, Jack Penate, Danny Brown i Y2k & bbno$.

 

 

 

 

James Arthur i Danny Brown to dwóch artystów “czarnej sceny”, którzy zdecydowanie najbardziej przypadają nam do gustu. jest jednak jeszcze kilka innych ciekawych premier.

 

 

James Arthur i jego świetny wokal do tego znakomity rap Ty Dolla $ign powodują, że ?Treehouse? nie jest kolejnym hitowym kawałkiem r’n’b. Towarzyszy im Brytyjczyk Shotty Horroh. Zapowiada on trzeci album, który firmuje James Arthur. Nazywa się pt. ?YOU?.  Sama piosenka traktuje o tym, że nie ma nic złego w tym, że czasem czujemy się gorzej, ponieważ najważniejsze jest to co dopiero przyjdzie.

James mówi o kawałku: ?Treehouse to piosenka o poddawaniu się, o ucieczce do swojego bezpiecznego miejsca, sanktuariaum, gdzie możemy schować się przed naszymi problemami. To stwierdzenie ? It?s okay, not to be okay, pozwala nam zrzucić z siebie cały ciężar i uciec w stronę dobrych myśli?.

Nowa płyta Jamesa Arthura ?YOU? będzie miała premierę 18 listopada.

 


Oto jeszcze jeden kawałek z tego samego gatunku, który ma to coś więcej. Świetny wokal to jego główny atut. Jack Penate ostatni album “Everything is New” wydał w 2009 roku. Podobno wziął trochę wolnego od wydawania muzyki, aby eksperymentować z pisaniem i produkcją, współpracując w międzyczasie z innymi (w tym z Davidem Byrne?m przy ?American Utopia?).

“Prayer” został skomponowany i nagrany w przeciągu jednego dnia, podczas spotkania z producentem Inflo. Natychmiast wskoczyli do samochodu i pojechali do przekształconego z garażu studia Jacka w Oksfordzie, gdzie narodził się ?Prayer?, a następnie został dokończony w Nowym Jorku z Alexem Eptonem.

Mówi: “Prayer” został stworzony dla i przy pomocy mojej rodziny i przyjaciół. To kawałek o jednoczącej naturze straty i nici nadziei, która przetrwała przez cały czas.?.

 


https://www.youtube.com/watch?v=NBUoAKAV2oY

Nietuzinkowy kawałek z… tuzinkowym tytułem “Lalala”.  Wydany już w czerwcu singiel “Lalala”, autorstwa producenta i DJ’a Y2k oraz kanadyjskiego rapera bbno$, stał się prawdziwym viralem w internecie. Utwór jest aktualnie 12. najpopularniejszym utworem na świecie na Spotify i został odsłuchany już łącznie ponad 150 milionów razy. Utwór został zrobiony w takim nieco minimalistycznym brzmieniu co niewątpliwie stworzyło tu ciekawy dla ucha klimat.

 


Danny Brown – ten ciekawy artysta ogłasza swój długo oczekiwany powrót z piątym albumem studyjnym “uknowhatimsayin?“, który ma ukazać się cyfrowo 4 października za pośrednictwem Warp. Dziesięć lat od ukazania się magnum opus, płyty “XXX”, Brown przeniknął zarówno podziemny, jak i główny nurt kultury muzycznej z autentyczną i stale rozwijającą się osobowością i własnym brzmieniem, przekraczając gatunki oraz wszelkie parametry świata narzucanego wokół niego.

Zapowiedź nowego albumu pokrywa się z wydaniem pierwszego singla “Dirty Laundry”, który osadzony jest po trosze na rytmie reggae. Sporo tu ciekawych tzw. perełek brzmieniowych, ale przede wszystkim charyzmatyczny rap Danny Browna.

Danny wyjaśnia: ?To moja wersja stand-upowej komedii. Większość moich bliskich przyjaciół nie jest już raperami – są komikami i aktorami. Chciałem więc stworzyć coś, co łączy humor z muzyką. Coś zabawnego, ale nie parodialnego.?.