y2k lalala

Pisaliśmy już jak to muzyka Latino robiona jest na różne sposoby, a dziś po części kontynuujemy ten temat, ale w kontekście Hip hop i Reggaeton. Oto trzy premiery, a zarazem przykłady  Jason Derulo, Ozuna, Y2K, bbno$, Enrique Iglesias & Carly Rae Jepsen i Nicky Jam.

 

 

 

 

 

 

 

Lalala” to wiralowy hit producenta Y2K i rapera bbno$, który dotarł do 5 miejsca na liście najpopularniejszych utworów na Spotify świecie. Nowy remix ma szansę dodać temu przebojowi kolejnego zastrzyku popularności!

Do nowej wersji utworu swojego wokale dograli Carly Rae Jepsen, kanadyjska wokalistka, której kariera rozpoczął wielki przebój „Call Me Maybe”, i która wydała w tym roku swój nowy album „Dedicated”, oraz ikona muzyki latynoskiej, Enrique Iglesias.

mówi Y2K:

Ten remix to jakieś szaleństwo… wszystko zaczęło się od tego, że wrzuciliśmy ten numer do internetu, a teraz Carly Rae Jepsen i Enrique Iglesias nagrali jej remix! Kiedy mieliśmy burzę mózgów, podczas której zastanawialiśmy się, kto mógłby zrobić remix tego utworu, nawet nie przypuszczaliśmy, że będą to dwie ikony popu! Uwielbiam tę wersję Lalala i strasznie się cieszę, że mogę się nią podzielić”.

 


Również Jason Derulo szuka inspiracji w Ameryce Południowej, choć robi to bardzo dyskretnie. To zresztą nie pierwszy eksperyment tego producenta. W „F it up” słychać ciągle przede wszystkim hip hop i rap, ale uważny słuchacz wyłapie pewne elementy rytmiczne wtrącone extra. A mówiąc krótko, weteran Jason – ciągle z pomysłami i w formie.

 


„Whine Up” to przykład rytmu reggaeton wplecionego w hip hop. Piosenka to wiodący singiel z nowego albumu Nicky’ego Jama, „INTIMO”, który właśnie się ukazał. A że ten producent jest bardzo wszechstronny, wiemy nie od dziś.

 


 

„Hasta Que Salga El Sol” to singiel promujący album „Nibiru”, który ukaże się 27 listopada. Utwór napisany przez Ozunę i wyprodukowany przez Hi Music i Mally’ego Malla, łączy w sobie alternatywne rytmy w reggaeton i tropical. Teledysk do piosenki nakręcił Colin Tilley, którego portfolio wypełniają klipy dla gwiazd takich jak Rihanna, Justin Bieber i Nicki Minaj.

 

 

 

 

zobacz LATINO NA RÓŻNE SPOSOBY