janji

Czerwcowe premiery w coraz większej ilości pokazują, że zbliża się lato – pora kiedy nawet klubowicze częściej preferują lżejsze brzmienia. Oto kilka przykładów: Janji feat. Joel Sundkvist, David Hansen & Jimmy Rivler, Moss Kena, Freaky DJs x PressPlays x Milera i Sven Fields x Black V Neck x Millean

 

Takich słoneczno-lajtowych propozycji house jest znacznie więcej niż pięć i pewnie będziemy im poświęcać więcej miejsca w najbliższych tygodniach. Większość przedstawianych wykonawców to mało znani ludzie, jak na przykład tajemniczy Janji.

„We Were Liars” [Heartfeldt / Spinnin] to niemal wzorcowy kawałek deep house na lato. Spokojne dźwięki, łagodna energia taneczna z akustycznymi dźwiękami. Utwór, który kojarzy nam się z produkcjami Avicii.

Autor tego utworu – Janji – pochodzi zresztą ze Skandynawii, a dokładnie z Finlandii. Nazywa się Jani Oikarinen. Działa od 2016 roku. Wokalnie wspomaga go Joel Sundkvist, dla którego , zdaje się, jest to wydawniczy debiut.

 

Moss Kena to wokalista, którego kojarzymy głównie z hitu „Fireworks” (Purple Disco Machine i ostatnio z „It was’t me” (Tenchi, Shaggy, Embody). Tym razem pojawia się już w autorskim utworze.

„Primadonna” [Sony Music] to lekki (chwilami słodki) utwór funky dance, a w tle gdzie pobrzmiewa echo hitu PDM. Wokalnie jest anwet „na na na”, a więc bardzo nie klubowo, ale tak właśnie brzmi LATO w House music.

 

W przypadku tytułu „Summertime sadness” od razu nie mamy wątpliwości, że to jest na lato. To przebój z repertuaru Leana del Rey. Powstał dokładnie 10 lat temu.

Cover tego utworu nagrała ekipa w składzie Freaky DJs,  Press Plays i wokalista Milera.

 

David Hansen jest nam znany z zupełnie innego klimatu, bo EDM-owego kawałka future „Party Girl”. Tu mamy coś zupełnie innego. „Fall For You” [Soave] to lekki kawałek funky dance house. Wspomaga go jeszcze mniej nam znany Jimmy Rivler.

Zęby nie było tak zupełnie słodko, na koniec coś bardziej energetycznego, choć na jeszcze dość lekka nutę.

Sven Fields  to Sven Lelieveld – producent z Holandii. Razem z duetem Black V Neck i producentem Millean zrobili – pewnie z myślą o wakacjach – tym razem lżejszy niż zwykle kawałek „Mysterious Feeling” [Spinnin Deep].