Ci dwaj obecnie popularni polscy raperzy w podobnym czasie opublikowali swoje nowości. Muzycznie są zupełnie różne, ale obie mają chęć bycia hitem lata 2022. Kto zatem wygra tą rywalizację💥?

 

 

Gdyby ci polscy raperzy stanęli do walki w oktagonie ze wskazaniem faworyta nie miałbym większego problemu. Ale w kwestiach muzycznych nie jest to już tak oczywiste. Smolasty czy Kizo – oto jest pytanie.

Zacznę od członka Chillwagonu. A właściwie to jego nowości. Kizo po zeszłorocznym sukcesie przeboju “Disney“, nie rezygnuje z nieco tanecznych brzmień. Poprzednia produkcja, o której pisaliśmy na łamach DJ Raport, również utrzymana była w takim klimacie.
Jego propozycja na wakacyjny czas nosi tytuł “Jetlag”. Ona również powoduje, że nieświadomie zaczniemy falować w rytm beatu, zaserwowanego przez BeMelo. Poza głównym bohaterem tego numeru swoje kilka swoich wersów dołożył Masny Ben. Znany youtuber oraz współwłaściciel Fame MMA bardzo szybko zyskał popularność pod swoim muzycznym alter ego.

Podsumowując. Jest nieco tanecznie, na pewno wakacyjnie, więc bez wątpienia ten numer jest gotowy do walki o tytuł letniego hitu.

Czy sampel przeważy?

Coraz chętnej producenci sięgają po sample wokalne z polskich utworów. Nie jest to nowe zjawisko, ale od czasów “Głuchej nocy” Peji czy “Jak żyć?” Tedego, nie było produkcji (albo nie zapadła mi jakoś w pamięci), w której sampel stanowił tak ważny element utworu.

Smolasty postawił na ” Urke ” Wilków. Fragment refrenu stanowi główny trzon jego nowości, zatytułowanej “Pijemy za lepszy czas”. I podobnie jak w poprzednim przypadku, w utworze pojawia się gość. Jest nim William Kazadi, brat popularnej Patricii, ukrywający się pod pseudonimem 730Huncho.

Numer bardzo szybko zyskał uznanie fanów, dzięki czemu notuje wysokie miejsca na karcie “Na czasie” i innych top listach, m.in. na Shazam.

Smolasty czy KIzo ?

W momencie pisania tego artykułu, w naszym serwisie Digital, po względem ilości pobrań dość znacznie prowadzi Kizo i Masny Ben. Podobnie jak w przypadku ocen DJ-ów (4 vs 3,33 gwiazdki na pięć). Ale prawdziwe starcie przed obiema produkcjami dopiero przed nami, parkiety i imprezy zweryfikują kto będzie górą. Generalnie, zrobiła się ciekawa sytuacja od kiedy Polscy raperzy poza typową muzykę hip hop