DJ Promotion przedstawia: foto na 'kurs dj' 2024 razem

Po 28 latach organizacji kursów i blisko 2000 wyszkolonych DJ-ów i wodzirejów doczekaliśmy się okrągłej 50-ej edycji. Przypadła ona akurat na nasze flagowe, wakacyjne szkolenie. Ale nie było czasu na huczny jubileusz…

 

Jak spisali się adepci sztuki DJ-skiej podczas tego intensywnego 5-cio dniowego turnusu? Jak świętowaliśmy “okrągłą” edycje? No, może nie było zbyt dużo czasu do świętowania , bo czas gonił. A do tego pierwszy raz na zajęciach (od 50 edycji!) zabrakło jego pomysłodawcy – Piotra Gryglewicza. Cóż, akurat wypadła nieplanowana w terminie kursu wizyta w szpitalu. Kursanci dla nas są najważniejsi. Zapewne przyjdzie jeszcze moment podsumowania 50 edycji, bo do jego sukcesu i tradycji przyczyniło się naprawdę wiele osób. Choćby ON – człowiek “nie do zdarcia” czyli Bogdan Fabiański.

 

Jak wygląda 5-dniowy kurs ?

Poniedziałek

Zawsze pierwszy dzień to sprawy organizacyjne. Podział na grupy oraz zapoznanie ze sprzętem użytkowanym na szkoleniu. Omawiamy jego podłączenia, dostępne funkcje oraz zasady użytkowania. Z pewnością jest się z czym zapoznawać bo flota dostępnych dla kursantów sprzętów jest bardzo rozbudowana.
W tym roku było to 9 zestawów DJ-skich takich jak:

 • Pioneer CDJ 3000 + Pioneer DJM-A9
 • Pioneer XDJ-RX2
 • Pioneer XDJ-XZ
 • Pioneer PLX-500
 • Pioneer FLX-4
 • Denon Prime 4
 • Denon Prime GO
 • Denon SC Live 4
 • Hercules DJ Control Inpulse 500

W poniedziałkowe popołudnie odwiedził nas również p.Bogdan Fabiański, który podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem jako DJ oraz redaktor radiowy – podczas tego turnusu poprowadził zajęcia praktyczne z mikrofonem.

Bogdan FABIAŃSKI kurs dj
Mistrz mikrofonu – Bogdan Fabiański – podczas wykładu w trakcie 50. kursu DJ Promotion

Na wieczór po intensywnym pierwszym dniu wszyscy uczestnicy bez wątpienia napełnili swoje ciało i duszę radość, a wszystko za sprawą 12 dużych pizz, które bez trudu zniknęły

Pizza
“Pizze lubi prawie każdy” czyli poczęstunek dla uczestników kursu DJ Promotion

Wtorek

Po udanej integracji dnia pierwszego (kto był ten wie:) zajęcia rozpoczęliśmy ponad programowym wykładem od godziny 9, który dotyczył marketingu i promowania swojej DJ-skiej działalności. Panel nosił tytuł “Myśl jak Twój klient”.

Następnie rozpoczęliśmy ćwiczenia do egzaminu praktycznego. Po obiedzie nadszedł czas na wykłady dot. software’ów DJ-skich oraz konsultacji wyboru sprzętu pod określony budżet. Na koniec dnia zastał nas piękny zachód słońca, a następnie integracja w formie zajęć z miksowania.

 

Jezioro sulejowskie
Jezioro Sulejowskie – za takie widoki warto “Umierać”.
kurs dj integracja
kursant Sebastian podczas w/w integracji

Środa

Od rana było bardzo intensywnie bowiem omawialiśmy podstawy akustyki, czyli jak ustawiać nagłośnienie, jakich błędów unikać  oraz o konstrukcji ludzkiego ucha i pułapek, które w związku z tym mogą czekać na imprezach okolicznościowych.

Kolejnym punktem programu kursu DJ Promotion było omówienie miksowania harmonicznego, temat ten zawierał wątki takie jak budowa utworów, ich harmoniczna konstrukcja oraz teoria tworzenia mashup’ów.

cdj 3000 na kursie dj
Zdjęcie z wykładów podczas 50 edycji kurs DJ Promotion

Całe popołudnie było poświecone logistycznemu spojrzeniu na imprezę weselną. Między innymi jednym z tematów była rozmowa z parą młodą oraz na co zwrócić uwagę podczas planowania tego typu imprezy.

Czwartek

Czwartkowy poranek rozpoczęliśmy od konsultacji programów egzaminacyjnych z uczestnikami kurs DJ Promotion, które przeprowadziliśmy w okolicznościach natury, które daje nam cudowna okolica naszego ośrodka Libra w Karolinowie nad Zalewem Sulejowskim.

Po konsultacjach przeprowadziliśmy wstępny egzamin w formie zabawy, która składała się z 3 rund, które sprawdzały wachlarz umiejętności ocenianych podczas piątkowego egzaminu na certyfikat DJ Promotion. Później po obiedzie przyszedł czas na ostatnie zajęcia praktyczne z mikrofonem. Zaraz potem przeszliśmy do przesłuchiwania programów egzaminacyjnych oraz wydawania ostatnich wskazówek przed egzaminem. Na zakończenie dnia oczywiście przyszedł czas na podsumowującego grilla integracyjnego. Dla jednych krótszego, dla innych trochę dłuższego.

Piątek

O poranku bezwględna pobudka, śniadanie i następnie od godziny 10 egzamin teoretyczny by kolejno przejść do egzaminu teoretycznego. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Do którego udało się przystąpić sześciu uczestnikom. Pomyślnie udało się zakończyć go 5-ciu uczestnikom w wyniku czego certyfikaty otrzymali następująco w kolejności alfabetycznej:

 • Korneliusz Lasota (C)
 • Daria Loran (C)
 • Krzysztof Marcikiewicz (A)
 • Maciej Mól (B)
 • Roman Otręba (B)

 Kurs DJ Promotion – zakończenie

50 edycji to nie lada wyczyn, jesteśmy z tego niesamowicie dumni – przede wszystkim dlatego, że przez te wszystkie lata udało nam się poznać i wyszkolić mnóstwo świetnych DJ-ów, wodzirejów i prezenterów muzycznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą ten projekt razem z nami, każdemu uczestnikowi, wykładowcy oraz gościowi specjalnemu z osobna, bez Was nie byłoby tego wszystkiego. To nie ostatnie szkolenie DJ Promotion x ZostanDJ.pl.

Już niebawem kolejne, a my już szykujemy następne niespodzianki. Niedługo na kanale ZOSTAŃ DJ-em również wideo sety egzaminacyjne.

Zobacz kiedy będzie 51 edycja DJ kurs 2024