LET THE SUN SHINE MILK & SUGAR purple disco machine remix

Duet Milk & Sugar działa już ponad 20 lat. „Let the Sun shine” to jeden z ich sztandarowych hitów, który powstał w rekordowej liczbie remiksów. Na początek było ich … 48, a obecnie trudno się doliczyć. Oto ten najnowszy, który Wam polecamy! Poznajcie też historię oryginału.

Kultowy niemiecki duet Milk & Sugar powraca z wyczekiwanym remiksem swojego przebojowego klasyka z Ibizy „Let The Sun Shine” autorstwa Purple Disco Machine. Oto wersja 2021 klubowej klasyka.

 

Timo Piontek dodał swój niepowtarzalny smak do klasycznego tanecznego hitu, wykorzystując kluczowe elementy oryginału i dodając swój magiczny, charakterystyczny groove i acidline TB-303, aby stworzyć naprawdę ogromna płyta house, która jest gotowa na nadchodzące letnie miesiące. A wszystko obraca się w klimacie Funky Disco House, ale jeszcze bardziej latino. Trochę przypomina słynny „Coracao” (Jerry Ropero). Sprawdźcie!

O Milk & Sugar

Milk and Sugar let the sun shine remix
Milk and Sugar (fot. Facebook)

Milk & Sugar to Steven „Sugar” Harding i Michael „Milk” Kronenberger. Działają już bardzo długo. Pod wpływem londyńskiej sceny house w drugiej połowie lat 90 -tych (1997). Wtedy założyli wytwórnię płytową Milk & Sugar Recordings.

Stali się sławni na całym świecie dzięki klasyce house’owej z 2000 roku. Popularność przyniosły im głównie „Let The Sun Shine” i „Love Is In The Air”. Znalazły się między innymi w czterdziestce hitów na brytyjskich listach przebojów. W 2011 roku zdobyli kolejny wielki hit na listach przebojów remiksem „Hey (Nah Neh Nah)” Vaya Con Dios i otrzymali 4 złote nagrody.

Kiedy „Let The Sun Shine” Milk & Sugar został wydany w 2002 roku, odniósł wielki międzynarodowy sukces w całym klubie i poza nim, stając się największym dotychczasowym hitem duetu. Szybko do przodu, a teraz poszukiwany twórca hitów muzyki tanecznej. Powstał już wtedy w … 48 wersjach !

 

O historii 

Motyw utworu pochodzi z legendarnego musicalu rockowego „Hair„, który miał swoją premierę w 1967 roku.

 

Oryginalnie nosi tytuł „Let the sunshine in” i odegrał wielką rolę w propagowaniu pacyfistycznego ruchu przeciwko wojnie w Wietnamie.