remo like a river
remo like a river

DJ Remo, który powrócił po dekadzie przerwy idzie jak burza! Nie tak dawno pisaliśmy o singlu “On My Mind”, a dziś już serwuje nową propozycję. To “Like A River”. Czym nas zaskoczy?

 

“Like a River” od samego początku wciąga nas w muzyczną podróż subtelnymi brzmieniami gitary, aby bardzo płynnie wciągnąć nas w refren. Opaty on jest na świetnie wszystkim znanych i lubianych brzmieniach zakorzenionych w muzyce trance. Moim osobistym skojarzeniem jest “Need to Feel Loved” w znanej wersji Adam K & Soha Edit. Bardzo fajnym wszystko dopełniającym dodatkiem jest brzmienie lead oparte na pojedynczych nutach z wokalu.

 

Like a River – teledysk

Remo jak zwykle nie pozostawił nas bez wizualnych doznań, do singla Like a River dostępny już jest teledysk! Klimatem idealnie oddający charakter utworu. Takie połączenie ma zdecydowanie zasługuje na miano “letniaczka”🔥 A dla tych którzy nie znają tego określenia.. To utwór grany w zapętleniu w okresie wakacyjnym!🏝️

Ciekawostka zza kulis

“Like a River” kryje w sobie tajemnicę, którą DJ Remo zdradził tylko nam! Świetny zapadający w ucho wokal to z pewnością jest mocna strona nowego singla. Nie możemy niestety zdradzić Wam tożsamości wykonawców – a szkoda bo taki damsko-męski duet zasługuje na wyróżnienie.

Czy aby na pewno to dwie osoby?
Producent zdradził nam, że wokal oryginalnie zaśpiewany jest nie przez duet, ale przez samego mężczyznę!😱
W 2024 roku za sprawą narzędzi AI można bowiem przetworzyć głos w dowolny sposób.
Głos kobiecy zmienić w męski, ale też odwrotnie tak jak ma to miejsce w Like a River.

Czy ma do zaoferowania mniej?

ABSOLUTNIE NIE! To wręcz świetny przykład na sprytne i właściwe wykorzystanie dobrodziejstw technologii. W tym przypadku duet świetne nadał mocy i emocji nagraniu “Like a River”. O to właśnie chodzi w muzyce.

To mój personalny faworyt w tym tygodniu trafia nie tylko na nasze playlisty Spotify, ale także na tę najważniejszą – moją prywatną 😁

 

Uwaga! Dla DJs jest wersja extended !