jesteś tu
Główna > PROMO > PROMO BLACK Lil Peep, Ariana Grande, Marshmello, Post Malone, J.Cole

PROMO BLACK Lil Peep, Ariana Grande, Marshmello, Post Malone, J.Cole

Przejrzeliśmy dla Was premiery „czarnej” muzyki. I znów wypada podkreślić, że nie dotyczy już ona tylko czarnoskórych artystów. Do tego warto zauważyć kolejne przesunięcie granicy gatunkowej między hip-hopem i gatunkami pokrewnymi, a muzyką pop. Wystarczy, że posłuchacie już pierwszego z poniższych utworów czyli Lil Peep & ILoveMakonnen – I’ve Been Waiting (ft. Fall Out Boy). A oprócz tego polecamy Ariana Grande w remixie, Marshmello, Post Malone  i J.Cole.

 

 

 

 

 

Lil Peep, właściwie Gustav Elijah Ahr to amerykański raper, wokalista i twórca tekstów i model. Lil Peep był jednym z głównych przedstawicieli nurtu muzycznego określanego jako „post-emo rap”. To połączenie kilku styli, np. trap, hip-hop, rocka oraz punk-rocka.

W wywiadzie z XXL, który ukazał się w maju 2017 roku, Lil Peep opowiedział o artystach, którzy najmocniej zainspirowali jego przekraczające granice gatunków brzmienie. „Dorastałem słuchając wiele muzyki emo, sporo rocka, rapu, trapu, funku, wszystkiego. Jednym z moich ulubionych artystów hip-hopowych jest ILoveMakonnen. Jedną z ulubionych grup jest Fall Out Boy.

„I’ve Been Waiting” to singiel, który ukazuje się po drugim albumie Lil Peep „Cove Over When You’re Sober, pt 2”, która zadebiutowała na 4. miejscu listy Billboard 200 Album Chart. Bardzo ciekawy utwór wyznaczający nowe granice w muzyce. I choć nie jest to utwór typowo taneczny wróżymy mu sporą popularność.

 


 

Pamiętacie, a moze gracie jeszcze mega hit Tiesto „Jackie Chan”? Nowy kawałek Post Malone to bardzo ciekawy utwór w dużej mierze oparty na basie. Trzymający się jednak klasycznego schematu hip-hop.  Kawałek opowiada o jego drodze na szczyt:

Zanim wydałem „Stoney”, nikt z was się mną nie przejmował / Teraz wszyscy mówią dzieciakowi: gratulacje / (…) Zrobiłem kolejny hit, bo się nudzę – możemy usłyszeć w utworze.

 


J.Cole prezentuje utwór „Middle Child”, pierwszy oficjalny singiel od 2013 roku. Raper pracuje obecnie nad szóstym albumem studyjnym, jak również nad mixtape’em „Revenge of the Dreamers III”. „Middle Child” to pierwsza zapowiedź premierowego materiału. Przypominamy, że w 2018 roku J. Cole odniósł wielki sukces za sprawą albumu „KOD”, który został niezmiernie ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. „Middle Child” obecnie jest już na 4. pozycji Billboard Hot 100. A więc to już jest hit za Oceanem.

 


Oryginał tego utworu Ariana Grande ukazał się już w styczniu 2019. Teraz mamy bardzo ciekawy remix. „7 Rings” to kolejny po „thank u, next” i „Imagine” utwory zapowiadające piąty, niezatytułowany jeszcze album artystki. Dyskografię Ariany Grande zamyka „Sweetener” z 2018 roku. Przypominamy, że wokalistka zaprezentuje się w Polsce na żywo – koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arena w Krakowie.

 


Marshmello powraca z hip-hopową balladą w towarzystwie rapera Roddy Ricch. Przyjemny klimat na czarne parkiety.

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze