jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Lotus & Gravy ft. N.Minaj – Power Of Love > eksperyment z latami 80-tymi

Lotus & Gravy ft. N.Minaj – Power Of Love > eksperyment z latami 80-tymi

Na ogół mamy doczynienia z przeróbkami typu cover, bo tu najprościej uzyskać zgody na nowe opracowanie. W tym przypadku mamy odważny eksperyment z przebojem z lat 80-tych formacji Frankie Goes to Hollywood.  Na czym on polega? Oto Lotus & Gravy feat. Nicki Minaj – Power Of Love > już w serwisie digitaldj.pl.

 

 

 

 

 

To nie pierwsza kooperacja tych artystów.  Lotus (Stephen Singer), Gravy i raperka Nicki Minaj nagrali utwór „Make a Miracle”. Było to jednak dość dawno temu, bo w 2015 roku. Teraz jednak skonstruowali bardzo oryginalną wersję słynnego przeboku formacji Frankie goes to Hollywood.

Utwór na motywach klasyka Frankie goes to Hollywood. Jeśli nie znacie, to był brytyjski zespół wykonujący muzykę z gatunku pop-rock z domieszka elektroniki, którego szczyt popularności przypadł na lata 80. XX wieku. Ich najwięszy hut to „Relax”.

„The Power of Love” – trzeci singiel zespołu Frankie Goes to Hollywood z 1984 roku, pochodzący z debiutanckiego albumu „Welcome to the Pleasuredome”.

Okazał się kolejnym wielkim sukcesem zespołu, trafił na wysokie miejsca list przebojów w wielu krajach (w Wielkiej Brytanii był to trzeci z rzędu singel numer 1 grupy).

Teledysk, w przeciwieństwie do poprzednich, nie opierał się na skandalu, choć w niektórych kręgach wzbudzał kontrowersje, ponieważ przedstawiał wędrującą Świętą Rodzinę. Każdego roku w okresie bożonarodzeniowym wideoklip jest emitowany w stacjach muzycznych, a piosenkę można często usłyszeć w radiu.

Tyle, że to była w oryginale ballada. Zobaczcie.

Tymczasem teraz Lotus, Gravy i raperka Nicki Minaj zrobili coś bardzo odważnie, bo nie dość, że w szybkim i bardzo tanecznym tempie, to dołożyli jeszcze rap. Do tego dochodzą jeszcze minimalowe dźwięki klasycznego house, a nieco dalej wchodzą frazy hip-hop. Producenci wykorzystali tylko część słynnego nagrania z lat 80-tych, dopisujać cześć kompozycji. To na pewno odważny eksperyment. Czy z udanym efektem? Sami oceńcie. Nam się podoba.

 

Lotus & Gravy feat. Nicki Minaj – Power Of Love

Lotus Gravy Power of Love

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze