Sylwester 2019

Ogromna podaż muzyki to plus i minus. Wiemy to nie od dziś. Doświadczeni w graniu poradzili sobie pewnie już dawno z tą kwestią, choć chwila refleksji nad swoim programem muzycznym przyda się jednak każdemu. Wszak Sylwestrowa Noc  to jedyna taka noc w roku. Przed nami Sylwester 2019!

 

 

Sylwester 2019 / 2020. Czy warto coś zmienić w swoim folderze muzycznym, case z płytami? Czy w minionym roku przybyło coś takiego co nie tyle wypada, ale po prostu trzeba wrzucić do takiej wirtualnej lub tradycyjnej walizki?

Sylwester 2019 Na podsumowania roku przyjdzie niebawem czas, ale tymczasem przedstawimy Wam kilka utworów, które warto mieć pod ręką w sylwestrową noc.  Typowa (najczęściej spotykana) Magiczna Sylwestrowa Noc to przede wszystkim sprawdzony repertuar, a taki znajdziemy w latach 70-90.

Nie wypada jednak tutaj przypominać Wam takich hitów jak „YMCA”, „Life is Life”, „Lambada” , „I will survive” i tym podobnych. Tego typu pozycje trzeba po prostu zagrać. Czasem można się wspomóc nowymi wersjami starych hitów.

Dobrym przykładem będą tu przeróbki Brave jak ta.

 

Tu jest dla Was spore pole do popisu, bo gdy na parkiecie macie szeroki przekrój wiekowy na pewno lepiej sprawdzą się nowe wersje sprawdzonych hitów, oczywiście nie każda.  Na pewno sprawdzi się ta.

 

Zgranie wszystkich starych hitów, w nowych czy starych wersjach,  na takiej imprezie nie jest najlepszym pomysłem z racji wspomnianego przekroju wiekowego.  Liczne przykłady STARE na NOWO znajdziecie w DJ Raport.

Tu z pomocą przyjdą Wam hity z Ameryki Południowej, na czele z „Despacito”, „Duele El Corazon” i „Con Calma”.

Zwłaszcza ten ostatni czyli „Con calma” podgrzeje emocje na parkiecie, bo łączy w sobie stare z gorącymi rytmami reggaeton.

 

Polecamy wrócić także do „Hej DJ”. Boys Band CNCO, wokalistka Meghan Trainor i odlotowy Sean Paul podgrzeją atmosferę swoimi znakomitymi wokalami. Oczywiście nie wolno zapomnieć o sztandarowych hitach typu „Coco Jambo”.

Sylwester 2019 musi być udany, dlatego co za dużo to znów może być niezdrowo. Warto pomyśleć o polskich hitach. Tu niezastąpiona jak zawsze będzie „Bałkanica” Piersi, ale polecamy przypomnieć sobie bardzo lubianego Dawida Podsiadło czy Cleo.

Taki „Małomiasteczkowy” może by świetnym łącznikiem między evergreenami ery rock’n’rolla czy Twista i współczesnością.

Lubicie, nie lubicie, ale od Disco Polo nie uciekniemy nawet gdy to Sylwester 2019. Tu każdy ma swoją prywatną, pewnie obszerną” playlistę. Na pewno trzeba do niej dołączyć repertuar z ostatnich miesięcy, a nawet tygodni.

 

„Mam ostrzegała” my też ostrzegamy: bez tego utworu nie pojawiajcie się na Sylwestra.

 

Na pewno od razu sprawdzi Wam się ta nowość Grudnia 2019. Toć to pigułka stworzona wg recepty „dwa w jednym” czyli dwa hity połączone w jeden.

 

A co z hitami z radia i list przebojów? Tu na pewno sprawdzi się „La Louze” – hit 2018 roku nie tylko u nas.

 

Temat niniejszego artykułu mógłby zająć objętość książki, dlatego w tym momencie trzeba powiedzieć: Stop. Pamiętajmy jednak, że muzyka jest dla ludzi, a nie dla nas. Nie dajcie się ponieść uczuciu, że „wynegocjowana sylwestrowa stawka” załatwia sprawę. Dajcie z siebie wszystko, bo to zaprocentuje kolejnymi zleceniami.

Zachęcamy do kreatywności, cierpliwego i pozytywnego podejścia do bawiących się i wybaczania pewnych niezręczności, bo Sylwestrowa Noc to czas wyjątkowy szczególnie dla naszej branży. Zatem, Do Siego Roku!