DJ Raport przedstawia: Happy House 2024 czyli

Tydzień temu skupiliśmy się na klasycznym brzmieniu muzyki House, a dziś na jej “wesołej” odmianie. Pewnie zapytacie co to w ogóle znaczy? Odpowiedź pewnie sama przyjdzie , po wysłuchaniu kilku poniższych premierowych utworów.

 

 

W terminologii fachowej istnieje nawet pojęcie “Happy house”, ale nie jest ono używane powszechnie. Na przykład na Beatporcie , opisuje się taki repertuar jako po prostu “Dance”. Brzmi to nieco – nomen omen – śmiesznie, ale cóż, takie czasy! Największe wrażenie robi utwór “Love again”, wokalisty, którego powinniście znać.

Tanecznie wesoło

Trudno zdefiniować gatunkowo “Love again” [Armada Music], bo to tak naprawdę mieszanka. Jego lekko płynąca “pompka” w połączeniu lekkim minimalizmem, ale głównie z pokrzykiwanym (nie śpiewanym) wokalem robi wrażenie.

Lewis Thompson to pochodzący z Leeds (UK) producent powinien być wam dobrze znany. U nas najlepiej przyjął się jego “Love Hurt Repeat” (z Alle Farben), “Side Effects” (z Beckyu Hill) i “Take Me Back”, z Davidem Guettą.

 

 

Rytmy latino same w sobie są wesołe, ale duet producentów Tom & Collins wygenerowali w “El Baile” [The Myth of NYX], bardzo uniwersalny (na wiele parkietów) kawałek. No, ale jak się pochodzi z… Meksyku (Juan Pable Escudero i Jorge Corral) – ma się tą “wesołość” w krwi.

W “El Baile” producentów wspomagają jeszcze Eduard Novak, którego możecie kojarzyć z “Sofrito (Do It Like That)” (2023) i nieznany Fonsa.

 

Remiksów, z reguły nie recenzujemy, ale czasem robimy wyjątki. Nagranie “Liquid spirit” [Universal Music] w oryginale jest soulowo-jazzowym utworem, bo takim wokalistą jest niejaki Gregory Porter.

Ma nietuzinkowy głos, co skrzętnie wykorzystał Jonas Blue, zamieniając cały utwór w skoczny kawałek. Trochę w stylu “Head down” Lost Frequencies, ale bardziej skocznie.

 

Czy “o..ooo. ooo….” brzmi banalnie w “In the weekend” [Hexagon / Generation HEX]? Naszym zdaniem – nie. DJ Starfish to Valentin Bapst – producent z Francji. U nas – pierwszy raz.

 

Softmal świetnie odświeżył “What is Love” (Haddaway), a dziś powraca z oficjalnym remiksem przeboju z czasów Italo Disco (1988) “Fantasy Girl” [ZYX Music], z repertuaru Johnny O.

Mamy tu fajne połączenie muzyki house i dance, które świetnie nadał nowe życie brzmieniu retro.