jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Marcin Sójka triumfuje w nowej edycji „The Voice of Poland”

Marcin Sójka triumfuje w nowej edycji „The Voice of Poland”

Zakończyła się dziewiąta edycja „The Voice of Poland” – polskiej edycji międzynarodowego programy telewizyjnego typu talent show, emitowany przez TVP2. Jego premiera odbyła się 3 września 2011. The Voice of Poland jest adaptacją formatu The Voice. Celem programu jest odkrycie talentów wokalnych z warunkiem ukończenia przez uczestników 15 lat. Zwycięzcą okazał się Marcin Sójka, który zaśpiewał utwór „Zaskakuj mnie”.

 

 

 

 

Mieliśmy już wielu zwycięzców tego programu lub innych tego typu, na przykład „Idola”, ale nie zawsze szedł za tym sukces rynkowy. Tym razem może być ten sukces, bo utwór „Zaskakuj mnie” ma cechy przeboju, a co dla nas istotne ma też trochę tanecznego klimatu.

Marcin Sójka śpiewa od zawsze. Jako kilkulatek został doceniony przez ikony teatru muzycznego w Polsce, Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosę, i zagrał w musicalu „Piotruś Pan”. Z muzyką jest związany zawodowo, ponieważ w rodzinnych Siedlcach pracuje w Centrum Kultury i Sztuki jako realizator dźwięku. W muzyce najbardziej ceni harmonię, melodie i żywe instrumenty, a jego guru wokalnym na zawsze pozostanie Zbigniew Wodecki.

Najbliższa Jego sercu jest twórczość Chaka Khan, Basi Trzetrzelewskiej, Phila Collinsa, Stinga, Genesis, Police, a z polskich Artystów oprócz Patrycji Markowskiej, Perfectu, Dawida Podsiadło, Natalii Przybysz i wielu innych podoba Mu się droga Kuby Badacha i Polucjantów oraz Sławka Uniatowskiego.

Kiedy Marcin Sójka pojawił się  w programie „The Voice of Poland” i podczas przesłuchań w ciemno wykonał „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej i Stanisława Sojki, jurorzy i publiczność wprost rozpłynęli się, a potem już było z górki – podbił serca wszystkich interpretacją każdego wykonywanego utworu, np. „Niewiele ci mogę dać” – hitu grupy Perfect.

 

 

 

Marcin jest też autorem tekstu tej piosenki

 

ciągle zbyt posępną mój świat odsłania twarz
wytrwam jeszcze chwile, jeśli zechcesz mi ja dać
wszystko będzie ważne, by docenić życia skarb
oprócz szczęścia teraz w dłonie trzymam
wiem, już jak

czuję ze ty też tak masz

zaskakuj mnie tak
oczaruj mnie tak
mój świecie dziś spraw
bym mógł cię sercem brać

zaskakuj mnie tak
sens na życie daj
mój świecie dziś spraw
byś moim był, miłości wart

gdyby nawet przyszło
szybko rozstać
lepszym zawsz chciałem mym dzieciom zostawić cię

już zawsze, mój świeci

zaskakuj mnie tak
sens na życie daj
mój świecie dziś spraw
byś moim był, miłości wart

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze