Martina M, Juli Chan, Rozen, Budka Suflera >PROMO POLSKA

martina m Promo Polska davay davay

Ostatnie tygodnie przynoszą nam – po pewnym przestoju – ciekawe produkcje taneczne “Made in Poland”. Są te tradycyjne brzmieniowo, ale także nowocześnie brzmiące, których mamy ciągle jednak niedobór. Oto Martina M, Juli Chan, Rozen i ciągle aktywna Budka Suflera.

Niedobór ma to do siebie, że może być zniwelowany, bo coraz więcej artystów poszukuje drogi do przebicia się. Ciągle jeszcze jest to nie tak znacząca liczba o czym przekonaliśmy się proponując zrobienie nowocześnie brzmiącego tanecznego remiksu niektórym tradycyjnie brzmiącym polskich wykonawcom (topowym). W większości przypadków odpowiedzi były negatywne.  Do tych odważnych artystów, choć na razie mało znanych, należą Martina M, Juli Chan i Rozen.

 

Martina M na co dzień dzieli swój czas między Paryż i Warszawę, co słychać w jej eklektycznym stylu, który sama określa mianem urban-pop z czym się zgadzamy. Brzmi to co prawda jak kopia jednego z wielu zagranicznych hitów w tym stylu, ale smutna prawda jest taka, że tak należy robić, gdy się chce zrobić karierę. Za jakość samej produkcji odpowiada niejaki Nicolas Gueguen (zapewne Francuz) i trzeba przyznać zrobił to na europejskim poziomie. Nie chodzi zresztą tylko o aranż, bo na wokal nałożono bardzo trafnie dobrane efekty.

O singlu “Paryż” pisze, że to jej “najbardziej wyczekiwane dziecko”, w którym opowiada o swoim życiu, obserwacjach i emocjach, które towarzyszą jej od dwóch lat. – “Czekałam długo na ten moment. Jestem podekscytowana, lekko stremowana, ale ten numer i ten klip to spełnienie moich estetycznych marzeń” – napisała na swoim Instagramie artystka.

Martyna Matwiejczuk, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artystki, współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono, SoDrumatic, Pjus, LOAA oraz Ten Typ Mes, z którym odbyła trasę koncertową jako oficjalny support. Na koncie ma wydaną w 2011 roku EPkę „Extended Play” produkowaną przez Czarnego HiFi oraz debiutancką płytę „Prozopopeja” inspirowaną 3 letnim pobytem w Wielkiej Brytanii.

 

Julia Chmielarska to eteryczna i dziewczęca wokalistka, od 2020 roku występująca pod pseudonimem Juli Chan. Ma siedemnaście lat i trzynastoletnie doświadczenie sceniczne. Od najmłodszych lat brała udział w zajęciach wokalnych, a swoje umiejętności prezentowała na scenach konkursów i festiwali. Rozpoznawalność zyskała jednak w drużynie Cleo w muzycznym talent-show “The Voice Kids 2”.

Zresztą, słychać, że ta młoda wokalistka stara się naśladować swoja idolkę. “Zniknę z tobą” to już jej kolejny utwór utrzymany w stylistyce dance-pop z niewielką domieszką reggaeton. Producentem utworu jest DobroBIT – człowiek produkujący m.in. dla Cleo i ostatnio dla Ekipy. Słychać pewien mały niedostatek brzmieniowy w obróbce wokalu, ale dla zwykłego słuchacza nie będzie to miało znaczenia.

 

Trio Rozen definiuje się jako przedstawiciel Folk Music. Nam się podoba utwór “Tanczyć” , bo osadzony jest – po części – na rytmie reggae, słyszymy nietuzinkowy wokal i czuć ciepły klimat utworu.

 

Nie jest to klimat “Jolka, Jolka…” ale Budka Suflera w nieco zmodyfikowanym składzie (bez Cugowskiego i śp. Romualda Lipko) pokazuje w nowym utworze pt. “Maski”, że stać ja na dobrego rock’n’rolla.

 

 

Zobacz inne PROMO POLSKA 

Zobacz  polski remake Refresh & Nuno