Mosimann, Alle Farben, Hugel x Blondish & Dalex & Pension i i Supermassive ft. Ben Boas save your money , revolution,Es un secreto, rockstar

Pisalismy na łamach “DJ Raport”, że muzyka dance już na dobre wymieszała się brzmieniowo i kompozycyjnie z house music. Oto cztery bardzo udane przykłady premier: Mosimann, Alle Farben, Hugel x Blondish & Dalex & Pension i i Supermassive ft. Ben Boas

 

Dzięki mieszance elementów muzyki dance, euro dance , disco , a nawet italo disco coraz częściej na listy przebojów trafiają utwory w brzmieniu house. Są bardzo proste i melodyjne przez co łatwo mogą wpadać w ucho. A i potupać nogą od razu łatwiej. W “Save your money” usłyszycie bardzo prostą melodię, bo kiedyś mówiliśmy , że to euro dance. Z kolei “Revolution” wykorzystuje nawet schemat italo disco.

To są tylko fachowe szczegóły, bo ostatecznie ważne jest, że top producenci na poważnie zabrali się letnią porą za robienie lekkiej muzy czyli po prostu na listy przebojów. Zbliża się przecież LATO ☀☀☀ więc producenci “łagodnieją”.

 

“Save your money” [Sony Music] stylistyką przypomina słynny “Sex bomb“, który pewnie był jakąś inspiracją dla tego doskonale nam znanego szwajcarskiego producenta. To Quentin Gérard John Mosimann .

 

Niemiecki producent Alle Farben już nie raz serwował nam lekkie przeboje, ale tu poszedł rzeczywiście bardzo daleko, bo w tle słyszymy akcenty muzyki euro dance , a nawet italo disco. W “Revolution” [Warner Music] słychać szlagword przeboju opartego na charakterystycznej linii melodycznej wielu super hitów lat 90-tych.

 

“Es un secreto” [Warner Music] to w oryginale iście letni hit reggaeton.  Ma na YouTube już blisko 450 milionów streamów. To hit autorstwa duetu z Puerto Rico o nazwie Plan B. Ta nowa wersja powstała najpierw w formie bootlegu, ale widać musiała się spodobać.

Bowiem wydano ją oficjalnie – już jako cover – nagrany przez doskonale nam znanego producenta z Francji. To Hugel , który zaprosił do współpracy Blondish & Dalex & Pension. Panowie “dają” mocno, ale sama melodia jest jakże prosta 🙂🙂🙂🙂

 

 

“Rockstar” [Armada Music] to kawałek stylizowany nieco na rocka, ale z wyraźną prostą linią melodyczną, łatwo wpadającą w ucho.  Supermassive tworzą producenci z Francji Edgar Joly i Simon Aubert, a wokalnie wspomaga ich – chyba wokalista – Ben Boas.