LET’S GO MIA Evangelia i znów ten hit z Rumunii

Let's go mia i evangelia

Można powiedzieć, że ta powszechnie znana od lat melodia nie przypadkowo pojawia się tuż przed wakacjami 🙂🙂🙂☀☀☀. “Dragostea din tei” nie pierwszy raz wraca. I dobrze. Dziś nazywa się “Let’s go MIA”.

 

W tym roku mija dokładnie 20 lat od kiedy powstała ta piosenka. Dziś “Dragostea din tei” nazywa się “Let’s go MIA”, bo zawiera w sobie nowe elementy. Oto wideo.

 

W “Let’s go MIA” zastosowano modny obecnie zabieg, bo dopisane nowe słowa (fragment na dole), a z oryginału (patrz niżej) wykorzystano jedynie melodię. Dołożony zgrabny lajtowy beat i… gotowe. Zaraz, zaraz… jeszcze Evangelia i jej miły wokal.

 

O niej

Przypomnijmy, bo ta dziewczyna nie jest nikim nieznanym u nas. Nazywa się Evangelia Psarakis i pochodzi z Grecji. Na naszych parkietach najlepiej przyjęły się takie jej piosenki jak “Pame Pame” czy “Diving”, z Kevinem Jones. Można powiedzieć, że specjalizuje się w latynoskich brzmieniach, ale wykorzystuje także elementy greckiej muzyki folk.

 

Nieśmiertelny hit

Stoi za nim głównie rumuński kompozytor i producent Dan Balan. Dokładnie urodził się w sąsiedniej Mołdawii. W 1998 założył grupę O-Zone, z którą nagrał w 2003 roku wylansował rok później wielki hit “Dragostea Din Tei”, tytułowany też inaczej jako “The Numa Numa song”. W wersji angielskiej “Words of Love” lub “Ma Ya Hi”. “Dragostea Din Tei” śpiewana była też m.in. po japońsku, arabsku, rosyjsku, angielsku, hiszpańsku i afrykańsku.

Z tą piosenką Balan – jako kompozytor – był nawet nominowany do nagrody Grammy za utwór Rihanna i T.I. “Live Your Life”, w którym zsamplowano jego wokal. Swego czasu popularna była wersja cover po włosku wokalisty Haiducii.

Jako “Numa numa” stała się popularnym memem w internecie dzięki vloggerowi z USA Gary Brolsma , który stworzył wideo pod tytułem “Numa Numa Dance”. Otworzyło to drogę piosence na rynek w USA czego efektem była współpraca z Rihanna.

W 2018 DB nagrał ponownie swój hit jako “Numa Numa2”. Był u nas sporym hitem na Polish Dance Chart.

Czy możemy wyłączyć telefony?
Więc możemy być sami
Chcę być razem
Możemy wyjść i nie-nie-nikt nie musi wiedzieć

Uciekaj i bądź łobuzem
Odlecieć jak piórko
Możemy wyjść i nie-nie-nikt nie musi wiedzieć …