multi dj camp 2020

Czas pandemii odcisnął swoje piętno na kursie szkoleniowym DJ Promotion, który odbywa się nieprzerwanie od prawie 25 lat. To był wyjątkowy kurs pod kilkoma względami, bo rozdano nie tylko DJ Certyfikaty. Oto nasza relacja z Multi DJ Camp 2020 wraz z przedstawieniem osób, które zdobyły certyfikat.

 

 

Letnia edycja kursu szkoleniowego DJ Promotion odbywa się od ponad dwóch dekad na początku letnich wakacji. Za nami już 39 edycja, która w tym roku  nazywała się “Multi DJ Camp” z racji swojego szkoleniowo-wypoczynkowego zakresu. Trzeba jednak przyznać, że wypoczynku było dość mało, bo 80% czasu zajmowała nauka, której efektem końcowym miał być DJ certyfikat.

multi dj camp 2020

W tym roku pandemia przesunęła termin letniej edycji o trzy tygodnie. Spowodowało to rezygnację części osób lub przesunięcie udziału na kolejne szkolenie, które już teraz można potwierdzić na pewno się odbędzie.

Zacznijmy jednak od początku. A ten jak zwykle wymagał zapoznania się, dlatego pierwszy dzień jak to zawsze bywało, przebiegł w dość “statycznej” atmosferze. To dzień najtrudniejszy dla startujących od tzw. zera. Od razu sporo nowych informacji i do tego pierwsze ćwiczenia. Tutaj wykłady poprowadził nasz wieloletni wykładowca – DJ Sin.

Pogoda jednak od razu dopisała i można było jeszcze tego samego dnia rozpalić ognisko, grilla i się lepiej poznać. Wszak karkówka i kiełbaska nie od dziś łączą ludzi.

MULTI DJ CAMP 2020

Drugi i trzeci dzień stał pod znakiem zajęć praktycznych, ale nie brakowało ciekawych zagadnień.

DJ Tomson w ramach swojej pogadanki “A może winyl?” przekonywał kursantów do grania z winyli, zaś guru w sprawie sprzętu – Maciej “Napoleon” Karczyński (LFX) – opowiedział co warto kupić z profesjonalnego sprzętu, kupić rozsądnie czyli, aby nie przepłacać i być zadowolonym z zakupów.

Czwartek był najbardziej intensywnym dniem,

przynajmniej jeśli chodzi o wykłady. To był właściwie dzień eventowy. Najpierw DJ Double S omówił repertuar muzyczny, który warto mieć na wesele, w zakresie disco polo i biesiady. To było uzupełnienie wykładu Bogdana Fabiańskiego, który nieco później skupił się na innym (muzyka pop) repertuarze.

Z kolei DJ Pero (gra eventy od ponad 30 lat!) przedstawił wykład “Eventy okolicznościowe od kuchni”. Jak się przygotować do wesela i temu podobnych imprez? Jak je przeprowadzić, aby klient był zadowolony? – tematyka bezcenna dla chcących robić biznes w tej branży. Dopełnieniem wykładów z tego dnia był wykład połączony z ćwiczeniami “Sztuka wypowiedzi – wykład i ćwiczenia”.

MULTI DJ CAMP 2020

Po takim ciężkim, ale zarazem ważnym dniu wieczorem uczestnicy zaokrętowali się na statek i w rytmie granej muzyki popłynęli dookoła Zalewu Zegrzyńskiego. Grali kursanci, grali wykładowcy. A po rejsie grill i ognisko, w którym tym razem upieczono dodatkowo ziemniaki.

Piątek to dzień, który upłynął pod znakiem ćwiczeń, ale i wykładu z zakresu prawa autorskiego. Brzmi poważnie, bo temat poważny, ale autor – Piotr Gryglewicz – starał się skupić na praktycznych aspektach czyli na przykład jak DJ czy Wodzirej może na tym zarobić. To już piąty dzień, ale dopiero teraz była chwila na tzw. czas wolny. Pogoda – rewelacja – jak na zamówienie!

W sobotni dzień

na kursie pojawiło się dwóch gości: o eventach sportowych opowiedział DJ Gambit, a o praktycznych aspektach miksowania DJ Insane. To był także czas kiedy kursanci układali swoje egzaminacyjne programy. To był czas kiedy organizatorzy zdawali egzamin, bo pierwszy raz w wieloletniej historii kursów DJ Promotion pojawiła się formuła testu egzaminacyjnego online. Nowe czasy  – nowe pomysły.

Kiedyś na kursie były egzaminy ustne, a od ponad 10 lat testy pisemne – teraz – pojawił się test pisemny online. Był to zestaw kilkunastu punktów od opisowych po tzw. opcje wyboru. Tutaj udało się wszystkim zaliczyć, a więc dostali uprawnienie do zdawania egzaminu praktycznego.

Finalnie zdało siedem osób, które przedstawiamy niżej.

Niedziela – czas pożegnania

I tak oto w błyskawicznym tempie upłynęła 39  edycja kursu DJ Promotion, który pozostanie w naszej pamięci jako najbardziej nietypowy , nie tylko z powodu pandemii. Maseczki, maseczki,… , ale poza tym to na tym kursie uczestnicy pierwszy raz wybrali sobie coś w rodzaju maskotki kursu; to na tym kursie – w czasie egzaminu – kibicujący rzucili się do zabawy na parkiet; to na tym kursie pierwszy raz zdawano egzamin teoretyczny online; to na tym kursie była najmniejsza liczba uczestników w porównaniu do wcześniejszych, w tym dwóch z Ukrainy.

To na tej, 39-tej edycji, uczestnicy mieli poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Ta ostatnia rzecz, to już typowe zjawisko na szkoleniach DJ Promotion. A przed nami DJ kurs online, który już jest w trakcie przygotowania. Jego motto: “Startuj od zera lub doskonal swoje umiejętności“.

Zobacz więcej foto w galerii kursu

Multi DJ Camp 2020 – DJ Certyfikat kategoria B (ważny 5 lat)

  • Marek Bryjowski
  • Marek Kamianowski
  • Łukasz Mamiak
  • Patryk Prokopowicz

DJ Certyfikat kategoria C (ważny 1 rok)

  • Adrij Klub
  • Damian Kądzioła
  • Emil Gielek

 

 

Zobacz DJ Kurs Lato 2019